Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosa Stiga BJ 345D Czy dobra ? ?
Autor Wiadomość
Andzrzej51 

Dołączył: 16 Kwi 2011
Posty: 1
Wysłany: 16 Kwiecień 2011, 11:10   Kosa Stiga BJ 345D Czy dobra ? ?

Kosa spalinowa Stiga BJ 345D.
Czy ktoś jest użytkownikiem takiej kosy ?Jakie są wasze opinie i o tym sprzęcie ?Mam okazję ją zakupić w promocyjnej cenie .
W sieci mało jest opinii na temat tego modelu.
Chciałbym kosić ją trawę i drobne zarośla ? Bedzie to możliwe ? ;-)
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 16 Kwiecień 2011, 11:29   

Nie dobra bo jest to Chiński szmelc,daj sobie lepiej spokój chyba że chcesz pieniądze wywalić w błoto,na Allegro jakiś pseudo-sprzedawca napisał nawet że to "cudeńko"ma silnik kawasaki hahahaha tylko to nawet koło kawasaki nie leżało---------żałosne porównywać Chinola do Kawasaki
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
aquamarine 

Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 8
Wysłany: 2 Maj 2011, 21:22   

Ja używam tego chińskiego szmelcu już jeden sezon. Tnie większe i mniejsze ogrodowe chaszcze. Staram się dbać o mój szmelc jako tako bo dałem za niego w sklepie 1000 PLN. Sam nie wiem czy dużo czy mało, ale działa całkiem dobrze i wygodnie się używa. Mam też inny szmelc - ten ma już z 7 lat i przeszedł na emeryturę. Taka mała, "ręczna" kosa firmy homelite. Siedem lat obrabiała spory teren - mam posesję 4000m2 i chociaż teraz czuje się, że silnik nie jest nowy, to mój szmelc NIGDY mi się nie popsuł i dzisiaj nadal podejmuję się tym emerytem Panu Jankowi przyciąć wąsy, o ile wąsy posiada.
Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony przez aquamarine 2 Maj 2011, 21:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 4 Maj 2011, 16:26   

[quote="aquamarine"]Ja używam tego chińskiego szmelcu już jeden sezon. Tnie większe i mniejsze ogrodowe chaszcze. Staram się dbać o mój szmelc jako tako bo dałem za niego w sklepie 1000 PLN. Sam nie wiem czy dużo czy mało, ale działa całkiem dobrze i wygodnie się używa. Mam też inny szmelc - ten ma już z 7 lat i przeszedł na emeryturę. Taka mała, "ręczna" kosa firmy homelite. Siedem lat obrabiała spory teren - mam posesję 4000m2 i chociaż teraz czuje się, że silnik nie jest nowy, to mój szmelc NIGDY mi się nie popsuł i dzisiaj nadal podejmuję się tym emerytem Panu Jankowi przyciąć wąsy, o ile wąsy posiada.
Pozdrawiam :)[/quote

Hahahaha dobry tekst ale z ze złomu złota nie zrobisz,ja niestety wale prosto z mostu i mam racje że to szmelc ale tobie chyba napis sie podoba że to niby"Szwedzkie jest"a to Chinol w czystym wydaniu,jeżeli uważasz że jest to dobry sprzęt to chyba dobrego na oczy jeszcze nie miałeś,o Homelite nigdzie nie było mowy więc sobie nie schlebiaj
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
Ostatnio zmieniony przez janek38 4 Maj 2011, 16:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 3 Maj 2011, 10:51   

Silniki 1E40F nie są zbyt żywotne więc ten teren to trochę za dużo dla tej maszyny,
cylinder nie jest utwardzany, raczej słaba jakość podzespołów będzie się odbijała na częste wizyty w serwisie, jednak patrzyłbym w twoim przypadku za bardziej markową kosą, kosztują więcej ale i więcej mogą pracować.
Miałem przez 4 lata model CG430 prowadziłem usługi ogrodnicze, dawała radę lecz to był jeszcze dobry wypust bo się z nią nic nie działo, teraz te modele są dużo bardziej awaryjne-klient chce taniej więc robią gorsze, A swoją drogą 9 stówek za nazwę Stiga to lekkie przegięcie wolałbym kosę AMA 480U na silniku kawasaki mają zdecydowanie lepsze silniki ( wiem bo rozbierałem ).
 
arcticworkers 

Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 2
Wysłany: 7 Maj 2011, 12:47   

Stiga może robi dobre wózki do kosiarek ale co do ich silników to nie byłbym taki pewien. Rekomendowałbym Oleo-Mac kosy bardziej żywotne (moja 420T ma już 13 lat i chodzi i chodzi) części bardziej dostępne no i to nie chiński badziew :)
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang - Mapa Forum