Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
kupno kosiarki
Autor Wiadomość
trakerka 

Dołączyła: 07 Sie 2009
Posty: 3
Wysłany: 7 Sierpień 2009, 17:01   kupno kosiarki

Drodzy Panowie :-)
Wreszcie przeprowadziłam się do mojego domku na wsi i zagospodarowuje teren. W związku z czym mam pytanko. Jaką kosiarkę polecilibyście kobiecie :-) Mój ogród ma około 140m2, więc nie potrzebuję jakiegoś super sprzętu. Ważne jest dla mnie żeby kosiarka nie była ciężka, miała zbiornik na trawę (chyba z dzieciństwa mam uraz do grabania:D ) i co ważne żebym nie musiała wydać na nią majątek. Może rzucicie okiem na te które znalazłam na necie? http://www.electro.pl/Kos...we,426,424.html . Wolę kupić coś przez Internet, niż w sklepie typu Market, bo boję się że jak zobaczą kompletnie zieloną w tym temacie klientkę to wcisną mi jakiś bubel.
Pozdrawiam
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 7 Sierpień 2009, 18:03   

140 czy 1400m2 ? ;-) Jeśli to pierwsze, to kosiarki z linku będą przerostem formy nad treścią. Wybrałbym raczej coś z kosiarek elektrycznych (jeśli nie sprawia ci problemu manewrowanie z kablem). Nie wiem jak koledzy, ale bardzo cenię sobie firmę Al-Ko. Tato ma taką małą kosiareczkę trzeci rok (kosi co tydz. o ile pogoda pozwala) i śmiga bez zarzutu. Przeglądałem ją ostatnio i prewencyjnie wymieniłem łożyska wirnika (choć nie wykazywały zużycia) i ferody hamulca. Jeśli nie lubisz ciągnąć za sobą kabla, to mała "spalinówka" bez napędu. Wszystko zależy jaką kwotę chcesz przeznaczyć na sprzęt. Należy jednak pamiętać, że nadmierne oszczędzanie na sprzęcie może się zemścić
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 7 Sierpień 2009, 21:09   

Witam, mądre słowa 8-)
_________________
Henry58
 
trakerka 

Dołączyła: 07 Sie 2009
Posty: 3
Wysłany: 8 Sierpień 2009, 09:51   

:-) hehe Dobrze w takim razie że zapytałam, bo już upatrzyłam sobie jedną z kosiarek wśród tych które Wam wysłałam. Sam ogród ma 140m2 więc nie jest to jakaś spora powierzchnia do koszenia ;-) Szczerze powiedziawszy wolałabym kosiarkę bez kabli i tak jak mówicie, lepiej zainwestować trochę więcej i żeby mi ten sprzęt trochę posłużył niż za 2 lata kupować nową. Skoro polecasz luke-z firmę Al-Ko - to którą z tych mam wybrać? http://www.electro.pl/lis...&id_overcat=424 A może nadal będzie to za dobry sprzęt na moje 140m2 :-)
Ferody hamulca :-? ? cóż to takiego :-D
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 8 Sierpień 2009, 22:05   

Witam ponownie. Obejrzałem sobie link z kosiarkami i myślę, że do twojego trawnika będzie odpowiednia Stiga z silnikiem B&S, cena bodajże 840/848zł. Jest tam zbieranie do kosza, wyrzut lub mulczowanie czyli mielenie (dobra rzecz na ostatnie koszenie w sezonie i nie tylko :-> ) Al-Ko chyba trochę przesadza z cenami i wydawanie ponad tysiaka mija się z celem. Jak pozostali koledzy zapatrują się na ten temat?
P.S. Ferody, czyli potoczna nazwa okładzin hamulca, tylko w kosiarkach elektrycznych (ma za zadanie prawie natychmiast zatrzymać rozpędzony wirnik/nóż w momencie wyłączenia kosiarki, w spalinówce rolę tą przejmuje silnik) ;-)

[ Dodano: 2009-08-08, 22:50 ]
Przypomniałem sobie rozmowę z jednym z serwisantów, który mówił, że kosy dla firmy Stiga robi Alpina, podobnie jak dla Makity, Dolmar (teraz to już chyba własność tej pierwszej) Jeśli podobnie jest z kosiarkami jezdnymi, może warto byłoby także zerknąć na Alpina (konkurencyjna cena) Ważne, żeby silnik był raczej od B&S. Pozdrawiam
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum