Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Naprawa zgiętego wału
Autor Wiadomość
9k9konrad9k9 

Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 2
Wysłany: 28 Październik 2009, 19:09   Naprawa zgiętego wału

Czy można naprawić zgięty wał w kosiarce spalinowej firmy BRIGGS, a jesli nie to ile kosztuje nowy wał?
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 29 Październik 2009, 18:36   

Witam,był już post na temat uszkodzonego wału w kosiarce spalinowej ,proszę Poszukaj we wcześniejszych postach.
_________________
Henry58
 
Slawekpr 
Slawekpr

Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 21
Skąd: KG
Wysłany: 18 Listopad 2009, 08:15   

Instrukcje serwisowe nie przewidują w żadnej marce takich zabiegów jak prostowanie wału
nie mniej jednak robi się takie zabiegi jeśli wał mieści się w określonej odchyłce od osi
ja najczęściej nie podejmuje się prostowania powyżej 4mm od osi i nie dlatego ze wał nie wytrzyma a dlatego że może mu się coś przydarzyć w czasie normalnej pracy
 
 
andriu124 
serwisant

Wiek: 38
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 25
Skąd: Chełm
Wysłany: 24 Listopad 2009, 11:06   

witam. prostowanie walu jest możliwe, jednak sam tego nie zrobisz, są dwa wyjścia z sytuacji, oddać kosiarke do serwisu i wydać sporo kasy, albo samemu rozebrac kosiarke wyjąć wał i zanieść do śluszarza, on go wyprostuje na maszynie, pózniej kwestia złorzenia i w trawe ruzać :D
_________________
pomoge :D naprawie :D
 
 
Slawekpr 
Slawekpr

Wiek: 51
Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 21
Skąd: KG
Wysłany: 2 Styczeń 2010, 21:07   

zdradź mi tylko sekrecik jak masz zamiar wyjąć wał z miski oleju jeśli wał jest zgięty ????
 
 
andriu124 
serwisant

Wiek: 38
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 25
Skąd: Chełm
Wysłany: 4 Styczeń 2010, 11:46   

Witam. jeśli wał jest z fazką, tzn jesli ma uskok na średnicy w miejscu gdzie mija sie z miską nie ma wtegy zadnego problemu, no oczywiscie zalerzy jeszcze jak bardzo wał jest zgjety. ja osobiście prostowałem wały sam, posiadałem maszynke do prostowania ich, a wygladało to tak:
-montowało sie cały silknik w pewnego rodzaju uchwycie przypominający swym wygladem podwozie kosiarki
-na wał zakładało sie odpowiedniej średnicy tuleje,
-w maszynce tej były dwie gróbe śróby którymi sie przeginalo wał aż do jego wyprostowania, kiedyś wrzuce zdjecie tej maszynki i silnika w niej zamontowanego, albo nawet zrobie filmik
Na cieżko skrzywione wały proces był inny, podrostowyłałem wał w maszynce tylk tak aby udało sie go wyjąć z miski a do prostowania woziłem ślusarzowi, on go prostował juz na maszynie, :-D
_________________
pomoge :D naprawie :D
 
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum