Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Olej+paliwo?
Autor Wiadomość
gentki

Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 1
Wysłany: 13 Kwiecień 2007, 20:46   Olej+paliwo?

witam posiadam kosiarke MTD 40 PO i oto moje pytanie czy benzyne musze mieszac z olejem czy nie??
Jeśli tak to z jakim najlepiej prosze o szybką odpowiedz
 
Barthos 
Husqvarna Online

Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 23
Skąd: Internet
Wysłany: 20 Kwiecień 2007, 09:18   re:MTD

Jezeli to jest KOSIARKA to ma 4-suwowy silnik i leje sie osobno paliwo a osobno olej, w instrukcji do niej musi pan miec to napisane, A jezeli to jest WYKASZARKA to na 90% ma silnik 2-suwowy a co za tym idzie trzeba mieszac paliwo z olejem
 
 
Michał2897 
:)

Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Październik 2007, 19:44   

gentki napisał/a:
witam posiadam kosiarke MTD 40 PO i oto moje pytanie czy benzyne musze mieszac z olejem czy nie??


To jest silnik 4 - suwowy. Więc trzeba oddzielnie wlewać Paliwo zarówno jak i olej, Do zbiorniku paliwa prosze wlewać czyste paliwo bez oleju. A olej wlać przez wlew do miski olejowej, jeśli silnik jest wyposażony w miarkę poziomu oleju to prosze sprawdzać regularnie stan poziomu oleju. Olej też musi być oryginalny przeznaczony do silników 4-suwowych chłodzonych powietrzem, Zalecam wymieniać olej na świerzy co jeden sezon.
_________________
Pozdrawiam. Michał
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 9 Listopad 2007, 19:58   

Nie zgodzę się z wypowiedzią z Michałem 2897 ponieważ wymianę oleju ZALECA się po
przepracowanych pierwszych 3-5 h maszyny , a następne wymiany co 25 h pracy.
Olej do kosiarki, jest to olej o symbolu SAE 30 dostępny w każdym serwisie B&S . Do
kosiarki spalinowej wchodzi 0,6l oleju.

pozdrawiam Henry 58
 
Michał2897 
:)

Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Listopad 2007, 23:15   

to też miałem na myśli:) tylko zapomniałem dopisać że olej powinien być wymieniany co 18- 25 godz. bez względu na ilości godzin pracy. A po 5 godzinach wymienianie jest zalecane w nowych silnikach które są na docieraniu
_________________
Pozdrawiam. Michał
 
magda 

Dołączyła: 11 Maj 2009
Posty: 1
Skąd: kutno
Wysłany: 11 Maj 2009, 09:22   

witam. posiadam kosiarkę spalinową z koszem MTD P395 i nie wiem czy benzynę mam zmieszać z olejem czy ma być sama benzyna. wiem ze olej mam wlać oddzielnie 10w30 ale czy do benzyny dolać ten dodatkowy olej co się robi domieszkę. czekam na odpowiedz. dzięki
_________________
magda
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 11 Maj 2009, 18:50   

Witam ,tak należy nalać oddzielnie olej (do miski olejowej) i oddzielnie paliwo Etylinę PB95(bez oleju- czyste paliwo)
_________________
Henry58
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum