Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
[Problem] Postawie flaszke/ jaki to napęd
Autor Wiadomość
pszemq 

Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 3
Wysłany: 12 Kwiecień 2016, 20:56   [Problem] Postawie flaszke/ jaki to napęd

Witam kupiłem obudowę do kosiarki baardzo tanio i niby miala miec naped widze jakas rolke na osi kół i tak naprawde to wszystko.W obudowie jest dziura jakby tam sie montowalo jakas czesc ale w internecie nie moge nic znalezc.Obudowa jest niemiecka bo na rączce jest cos po ich jemu napisane.Bedę bardzo wdzieczny za jakakolwiek pomoc.

http://images77.fotosik.p...337a2a1c03c.jpg

http://images77.fotosik.p...88be1479991.jpg
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 12 Kwiecień 2016, 22:38   

Ta obudowa jest przystosowana pod silnik, z dodatkowym bocznym wyjściem, które jest przeznaczone wyłącznie do napędu, tak to mniej więcej wygląda (chodzi o boczne wyjście pod tłumikiem):

Silnik z bocznym wałkiem

Ogólnie rozwiązanie od dawna praktycznie nie stosowane, aby napęd Ci działa musisz miec właśnie taki silnik, a ze względu na to że już kilka lat praktycznie ich nie produkują, jest bardzo cięzko dostać rozsądny, w miare sprawny egzemplarz.

Dodatkowo Brakuje w tej obudowie kilku elementów, m.in kilku kół pasowych, które pasek skierowują w dół, oraz specialnej rolki która napina pasek, i wtedy napęd zaczyna działać.

Jak dla mnie to zabawa nie warta świeczki, najlepiej wywal resztki tego napędu, i koś kosiarką bez niego, przywrócenie jego stanu to masa zabawy, na częsciach które musisz zrobić sam, bo raczej ich nie dostaniesz, no i zakup nowego silnika.

Bez przekładni, nie przystosujesz również tej obudowy aby napędzał ją silnik bez tego bocznego wałka. Tylne uchwyty rączek i klapa są dorabiane z kosiarki Castelgarden, a cała obudowa to obudowa marki KYNAST. Taki chwilowy wynalazek, firma nie istnieje, prawdopodobnie ktoś ją przejął któś z kolegów serwisantów musiałby się w tej dziedzinie wypowiedzieć. W każdym razie znalazłem jakieś słabe zdjęcie poniżej

Kosiarka KYNAST

I CO zarobiłem na flache :D?
 
pszemq 

Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 3
Wysłany: 13 Kwiecień 2016, 17:40   

Wow dzieki za wyczerpującą odpowiedź.tak własnie zrobię z tym ze chyba raczej sprzedam caly zestaw i kupie cos z napędem bo niestety mam spooooro do koszenia.Ale dzieki raz jeszcze i przy okazji oczywiscie stawiam flaszeczke:)
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum