Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z uruchomieniem kosiarki
Autor Wiadomość
Emilos 

Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 1
Wysłany: 15 Czerwiec 2010, 00:41   Problem z uruchomieniem kosiarki

Witam wszystkich. mam taki problem. Przez pomyłkę wlałem do zbiornika na olej trochę benzyny. W trakcie wlewania zorientowałem sie co zrobiłem i wypompowałem cały olej wraz z tą benzyną i zalałem nowym olejem tyle że samochodowym. Po uruchomieniu przez 2-3 minuty leciał jasno niebieski dym, ale kosiarka normalnie pracowała, skosiłem jakieś 80m kwadratowych pola co jakiś czas wyłączałem i włączałem żeby sprawdzić czy wszystko ok i nie było problemu, uruchamiała się za każdym razem normalnie i już nawet dym po uruchomieniu nie leciał. Zrobiłem sobie później ok 30 minut przerwy, wracam do kosiarki i nie jestem w stanie jej uruchomić. Linka do uruchamiania strasznie ciężko się wyciąga, tak jakby się zaklinowała ale jak się użyje dużej siły to czuć że idzie ale nie da się tak szybko pociągnąć żeby uruchomić kosiarkę. Czy to oznacza że kosiareczka nadaje się na złom bo zatarłem silnik? czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić co jej jest?
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 16 Czerwiec 2010, 18:50   Re: Problem z uruchomieniem kosiarki

Emilos napisał/a:
Witam wszystkich. mam taki problem. Przez pomyłkę wlałem do zbiornika na olej trochę benzyny. W trakcie wlewania zorientowałem sie co zrobiłem i wypompowałem cały olej wraz z tą benzyną i zalałem nowym olejem tyle że samochodowym. Po uruchomieniu przez 2-3 minuty leciał jasno niebieski dym, ale kosiarka normalnie pracowała, skosiłem jakieś 80m kwadratowych pola co jakiś czas wyłączałem i włączałem żeby sprawdzić czy wszystko ok i nie było problemu, uruchamiała się za każdym razem normalnie i już nawet dym po uruchomieniu nie leciał. Zrobiłem sobie później ok 30 minut przerwy, wracam do kosiarki i nie jestem w stanie jej uruchomić. Linka do uruchamiania strasznie ciężko się wyciąga, tak jakby się zaklinowała ale jak się użyje dużej siły to czuć że idzie ale nie da się tak szybko pociągnąć żeby uruchomić kosiarkę. Czy to oznacza że kosiareczka nadaje się na złom bo zatarłem silnik? czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić co jej jest?


Czy nadaje się na złom? Jak chcesz to wyrzuć
Czy zatarłem silnik? Sądzę zę jak był olej (nawet nie przeznaczony do kosiarki) to nie
Czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić co jej jest? Tak wykręć świece zapłonową i zobacz czy swobodnie da się ciagnać na sznurek rozrusznika.
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 17 Czerwiec 2010, 13:24   

Rozcieńczyłeś olej tą benzyną, ale nie powinno dojść do zatarcia.
Czy podczas pociągania za cięgno gazu, feroda (hamulec) jest odsuniety od koła magnesowego?
Jak już ją odpalisz, to wymień lepiej olej na nowy. Mieszanina z benzyną nie ma takich właściwości jak czysty olej.
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum