Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Składanie silnika Tecumseh (problem)
Autor Wiadomość
Eddyy 

Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 2
Wysłany: 18 Sierpień 2010, 18:57   Składanie silnika Tecumseh (problem)

Witam..
Tak jak w temacie...
Problem mam taki ze miałem prisme 37 i w niej niedawno mi korbowód wyleciał bokiem... powodem był krzywy wał... <najprawdopodobniej, bo po rozebraniu silnika tylko to zauważyłem> i mam tez 2 silnik bardzo podobny do tego..<wiem tylko ze tej samej firmy Tecumseh'' który chciałem remontować.. bo w miarę dobrze wygląda z zewnątrz i w środku... ale zerwany był w nim korbowód..
Korbowód mam komplet uszczelek zamówiłem...ale problem mam taki ze pierścienie w tym silniku nadawały się by już do wymiany bo jak patrzyłem mają ponad 0.4 przerwy.. następnie po rozebraniu silnika prismy 37 sprawdziłem pierścienie które były i wychodzi ze mają mniejszy odstęp po nieco koło 0.2 czy mogę tak przełożyć pierścienie z tego silnika to tego co teraz robię ?? bo tłoki mają takie same i cylindry jak patrzyłem...
ii mam jeszcze takie pytanko bo jak patrzyłem jeden z sworzni wyciągniętego z tłoka jak pasuje w główkę korbowodu i zauważyłem ze jeden z nich ma mniejszy wyczuwalny luz... i tez moje pytanie brzmi czy mogę założyć ten co w korbowodzie ma mniejszy luz...??

Gorąco czekam na odpowiedzi:D Eddyy ;p
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 19 Sierpień 2010, 00:40   

Daj sobie spokój z takim lepieniem że tak sie brzydko powiem. Taki nowy silnik (którego osobiście nie polecam) kosztuje od 300zł do 450zł w zależności gdzie.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 22 Sierpień 2010, 00:19   

dolek napisał/a:
Daj sobie spokój z takim lepieniem że tak sie brzydko powiem. Taki nowy silnik (którego osobiście nie polecam) kosztuje od 300zł do 450zł w zależności gdzie.


Zgadzam się z kolegą Dolkiem lepiej wymienić na nowy silnik.
 
Eddyy 

Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 2
Wysłany: 19 Sierpień 2010, 12:37   

Wiem prawdę Ci powiem ze już dużo w tą kosiarkę władowaliśmy....no ale jakieś 6-7 lat nam służyła... rok temu korbowód poszedł...teraz blok i korbowód...myślę ze lepiej będzie kupić nową ale B&S.;p tym razem ;p
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum