Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Skrzywiony wał korbowy
Autor Wiadomość
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 8 Sierpień 2010, 16:23   

troku napisał/a:
Dlaczego? można co roku kupować po 500 zł lub raz na 10 lat za 5 tys. swoją drogą są na alu z rozrusznikiem tańsze niż kawasaki i równie dobre np toro 20796 mam taką i jestem zadowolony

Zobacz tu silnik kawasaki 6,5Km
https://lookup3.toro.com/partdex/PartPage.cfm?xCaller=Toro&PageID=391111&PdfPath=371/371618.gif&Rez=1x&MYBE=29547&PageName=Piston%20and%20Crankshaft%20Assembly&DrawingIndex=15



Nie twierdzę żę kupować co roku po 500 to wyjście ale zęby za 5 tys zł kupować kosiarkę to trzeba być maniakiem koszenia i musi się przelewać.
 
JunioR 

Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: 7 Sierpień 2010, 18:27   

Witam, nie wiem gdzie mogę założyć nowy temat, ale mam problem z kosiarką, zakupiłem ją 3 lata temu i do tej pory nie było problemu, do puki nie najechałem na jakiś metal wystający z ziemi ;/
Kosiarka staneła i jak chciałem ponownie odpalić to nie dało się nawet pociągnąć za sznurek ...
Skrzywiłem wał korbowy i nie wiem co dalej robić, jak zdaniem Was zrobić ?? czy opłaca się zmieniać wał korbowy jeśli tak to : ( gdzie taki można tanio dostać) jeśli nie to dlaczego.
Dużą gotówką nie dysponuje, chodzi mi o to aby chodziła i kosiła jeszcze przez kilka lat, ale nie orientuję się w mechanice więc proszę o pomoc ...

Silnik BRIGGS STRATTON xc 35 ;/

Uprzejmie proszę o pomoc...

Pozdrawiam Przemek
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 8 Sierpień 2010, 16:20   

JunioR napisał/a:
Witam, nie wiem gdzie mogę założyć nowy temat, ale mam problem z kosiarką, zakupiłem ją 3 lata temu i do tej pory nie było problemu, do puki nie najechałem na jakiś metal wystający z ziemi ;/
Kosiarka staneła i jak chciałem ponownie odpalić to nie dało się nawet pociągnąć za sznurek ...
Skrzywiłem wał korbowy i nie wiem co dalej robić, jak zdaniem Was zrobić ?? czy opłaca się zmieniać wał korbowy jeśli tak to : ( gdzie taki można tanio dostać) jeśli nie to dlaczego.
Dużą gotówką nie dysponuje, chodzi mi o to aby chodziła i kosiła jeszcze przez kilka lat, ale nie orientuję się w mechanice więc proszę o pomoc ...

Silnik BRIGGS STRATTON xc 35 ;/

Uprzejmie proszę o pomoc...

Pozdrawiam Przemek


Taka naprawa to
-prostowanie wału
-wpust ustalający na 100% do wymiany
- piasta noża możę być pęknięta
- jeśli nóż dostał to trzeba też wymienić
- śruba noża obowiązkowo do wymiany

Raczej za pomocą forum tego nie naprawisz musisz udać się do serwisu koszt naprawy z nowym nożem i piastą to ok 200-270zł w zależności jaki nóż i piasta. Bez noża i piasty to ok 110-150zł w zależności w którym regionie Polski.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 7 Sierpień 2010, 21:04   

No to masz babo placek, na pewno tylko wał, dla mnie to trzeba jeszcze parę innych rzeczy sprawdzić, np. korbowód i klin na kole zamachowym, da się silnik uratować ale wał musi być wyprostowany, spróbuj może ktoś w okolicy prostuje wały- zazwyczaj krzywi się tylko koniec który wystaje z silnika więc wyprostować w miarę łatwo( sam takie wały prostowałem )
Ostatnio zmieniony przez troku 7 Sierpień 2010, 21:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
JunioR 

Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: 9 Sierpień 2010, 19:19   

Ok, więc zawiozę ją do jakiegoś serwisu i zapytam ile sobie za to cenią i co jest do wymiany, nie orientujecie się czy i gdzie można dokupić silnik, jeśli teg nie opłacało by się zrobić ?? i ile kosztuje taki ??
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 9 Sierpień 2010, 19:27   

JunioR napisał/a:
Ok, więc zawiozę ją do jakiegoś serwisu i zapytam ile sobie za to cenią i co jest do wymiany, nie orientujecie się czy i gdzie można dokupić silnik, jeśli teg nie opłacało by się zrobić ?? i ile kosztuje taki ??


Czy się opłaca robić to zależy w jakim stanie jest silnik czy ci kopcił, brał olej itp:

Silnik do kosiarki to jest silnik można powiedzieć jednorazówka tzn ma aluminiową tuleje żeliwną która zużywa się równomiernie z tłokiem i pierścieniemi i nigdy nie masz pewności w jakim stanie kupisz używany silnik. Jak dla mnie używany silnik do kosiarki to odpad.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum