Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Tarcza tnąca zamiast tradycyjnego noża
Autor Wiadomość
szawel 

Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 1
Wysłany: 2 Sierpień 2009, 19:58   Tarcza tnąca zamiast tradycyjnego noża

Witam,

Czy ktoś założył taki wynalazek do swojej kosiarki?

Jak to się spisuje?

Pytam, bo jestem w trakcie regenerowania swojej leciwej kosiarki MESKO. Silnik (Tecumseh 4,5 KM - niespotykana moc, ale tak pisało w instrukcji ;)) działa bez zastrzeżeń, zamówiłem nowy wózek i będę montował swoją autorską kosiarkę :)
Planuję udoskonalić system mocowania noża, bo ten oryginalny nie sprawdza się w praktyce. Tzn. oryginalnie jest to tuleja nabita na wał, zowalona na końcu. Na ten owal zakładany jest plastikowy pierścień z dwiema wypustkami, które wchodzą w otwory noża. Praktyka pokazuje, że po najechaniu na pierwszy lepszy kopiec kreta, plastikowy pierścień obraca się na owalnej tulei, albo plastikowe wypustki zostają ścięte... Nie muszę chyba dowodzić, że to dość uciążliwe, choć jak najbardziej szlachetne z punktu widzenia dbałości o silnik ;).
Potrzebuję jakiegoś "złotego środka", aby nóż nie tracił mocowania poprzecznego przy byle okazji, oraz żeby nie mocować noża na sztywno w metalowej piaście (bo na nierównościach, które mam do koszenia, szybko załatwię wał). No i znalazłem te tarcze. Chciałbym się dowiedzieć jak one się sprawdzają.

pozdrawiam, KM
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum