Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
tecumseh pluje olejem przez odpowietrznik
Autor Wiadomość
niemuflon 

Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 6
Skąd: Jelcz-Laskowice
Wysłany: 20 Grudzień 2008, 19:19   tecumseh pluje olejem przez odpowietrznik

witam Wszystkich :-)
zwracam się do wszystkich będących w temacie o pomoc
problem jest taki: ostatnio zdobyłem kosiareczkę z silnikiem tecumseh chyba 3,5 albo 3,7-nie wiem bo nie posiadała pokrywy ani zbiorniczka-kosiarka castel garden R484TR
za grosze wzięta ze złomu :-)
silnik z takim okrągłym filtrem powietrza

do rzeczy
odpaliłem ją i chodzi na wolnych obrotach ładnie a jak podciągnę na wysokie obroty to wywala olej z odpowietrznika w pokrywie zaworowej z boku

silnik pracujerówno i nie kopci, kompresja jest więc wykluczam zużycie cylindra czy pierścieni, ale może się mylę

na czym polega ta usterka, jak to sprawdzić, za co się wziąć aby jej pomóc??
sam ostatnio przywróciłem do życia kilka kosiarek -również ze złomu ale takie coś mam pierwszy raz i z własnej ciekawości chciałbym to przerobić
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 21 Grudzień 2008, 13:32   

Witam,w pierwszej kolejności odkręć pokrywę komory zaworów (wewnątrz znajduje się mała gąbeczka -forma filtra ) ,wymyj dokładnie element w benzynie ekstrakcyjnej i wysusz. Wymień olej w maszynie i nie przychylaj silnika na bok w stronę zaworów. Gdy to nie pomoże należy pomierzyć luz na prowadnicach zaworowych. Silnik posiada okrągły filtr powietrza , stąd wnioskuję że jest to silnik o nazwie Centura,ale o mocy 3.5-3.7KM? ten typ to silnik 5KM.
_________________
Henry58
 
niemuflon 

Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 6
Skąd: Jelcz-Laskowice
Wysłany: 21 Grudzień 2008, 16:48   

zrobię może jakieś foto albo numery jakieś poszukam...nie orientuję się..jeszcze w typach silniczków
co do oleju to wypłukałem silnik i wlałem świeżutki olej, więc jeszcze wypłuczę ten wkład
a w jaki sposób sprawdzić luz zaworowy, ile ma wynosić??
pozdrawiam

ten mój to chyba spectra albo centura nie wiem tylko jak dokładnie dojść do typu i szukałem na necie to zaczynają się od 4.0 HP

no i wymyłem tę gąbkę pochodził z minutę na obrotach i zaczął pluć olejem z tego odpowietrznika w pokrywie
co dalej??
wnioskuję że w jakiś sposób tworzy się zbyt duże ciśnienie w komorze korbowej-

więc jak z tym luzem na prowadnicach zaworowych? jak się do tego zabrać i co dokładnie mam sprawdzić?
Ostatnio zmieniony przez niemuflon 22 Grudzień 2008, 10:41, w całości zmieniany 3 razy  
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 22 Grudzień 2008, 19:14   

Witam, musisz zdemontować głowicę cylindra,następnie zobaczysz zawory ssący i wydechowy.Ustaw tłok w GMP i zdejmij pokrywę zaworów ,luz zaworowy na ssącym powinien wynosić 0.15-18 a wydechowy 0.18. Luz na prowadnicach zaworowych można sprawdzić poprzez ruch stopką zaworu (prawo, lewo). Po cofnięciu tłoka należy zmierzyć średnicę cylindra,jeżeli będą duże odchyłki (tzw,owal) silnik nadaje się do remontu.Osobiście podejrzewam,że silnik ma już wypracowane swoje godziny i reanimacja przekroczyła by wartość nowego silnika.Zapytaj o nowe silniki w serwisie jeżeli dobrze pamiętam jest jeszcze promocja.
_________________
Henry58
 
niemuflon 

Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 6
Skąd: Jelcz-Laskowice
Wysłany: 22 Grudzień 2008, 20:56   

jak będę miał czas to się za to wezmę
ja też podejrzewam zużycie się silniczka-trudno i tak ze złomu
mam inne silniki więc przezbroję i wymienię silnik i niech sobie działa ile chce--nie ma tragedii
ale jestem ciekaw i go rozbiorę
pozdrawiam

[ Dodano: 2009-01-01, 21:38 ]
no i rozebrałem hehe
pierścień olejowy popękał i zrobił niezłe rowki w cylindrze :-)
wygląda mi na to że ktoś bez oleju kosił
 
kemtril 

Wiek: 36
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 5
Wysłany: 4 Listopad 2009, 15:27   

a moze chcesz sprzedac z tej kosiarki przekładnie napedu?
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime - Mapa Forum