Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Toro 20330 do kupienia za 1500 zł NOWA
Autor Wiadomość
Shamman 

Dołączył: 09 Kwi 2013
Posty: 11
Wysłany: 9 Kwiecień 2013, 21:49   Toro 20330 do kupienia za 1500 zł NOWA

Mam do kupienia kosiarkę Toro 20330 za cenę około 1500 zł, nowa ale bez gwarancji, warto czy lepiej kupić coś takiego na gwarancji?


MTD YARD-MAN YM 6521
http://allegro.pl/duza-ko...3157052450.html

MTD YARD-MAN YM 5519
http://allegro.pl/kosiark...3152590995.html

GW 530S
http://allegro.pl/kosiark...3133003799.html
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 9 Kwiecień 2013, 22:35   

zamknij oczy i kup toro
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Kwiecień 2013, 08:44   

Toro - zdecydowanie. Nie oglądałbym się nawet za tymi co wymieniłeś poniżej w takiej sytuacji.
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 10 Kwiecień 2013, 11:06   

dokładnie, też bym brał, 55cm szerokości to sporo a i jakość wysoka,
polecam
 
Shamman 

Dołączył: 09 Kwi 2013
Posty: 11
Wysłany: 11 Kwiecień 2013, 22:06   

ok, dzięki, martwi mnie tylko ten brak gwarancji, a co powiecie na tą propozycje w porównaniu do toro? Al-ko 5200 http://megastore.pl/10844..._source=skapiec

i jest na gwarancji.
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 11 Kwiecień 2013, 23:12   

AL-KO jest na Loncinie. Toro na Briggsie. Plus dla Toro.

Główny powód dla którego polecamy Toro to system ADS. A ten model go NIE MA! Poza tym ma przedni napęd, co w kosiarkach jest koszmarem. Nie polecajcie w ciemno TORO. Bo wprowadzacie ludzi w błąd.

Stanowczo odradzam ten model TORO.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 12 Kwiecień 2013, 08:44   

W tej cenie nie dostaniemy kosiarki z ADS,
po drugie większość kosiarek ma stały napęd i jakoś nikt nie narzeka,
po trzecie przy przednim napędzie jest to nawet lepsze rozwiązanie jeżeli zamierzamy manewrować kosiarką mimowolnie podczas skręcania dociążamy uchwyt i odciążamy przekładnię,
owszem przedni napęd ma swoje wady - przy pełnym koszu koła zaczynają "buksować"
Nie każdy model Toro jest super ale za te pieniądze nie dostaniemy lepszej maszyny.
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 12 Kwiecień 2013, 09:28   

Troku! Przedni napęd to masakra. Wiem bo mamy testową kosiarkę Husqvarny. Pokazujemy klientom jak nie powinna wyglądać kosiarka :P To nie jest dobre rozwiązanie na polskie trawniki.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
Mark 

Imię: Marek
Pomógł: 5 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 23
Skąd: Tczew
  Wysłany: 12 Kwiecień 2013, 11:08   

irukard napisał/a:
Troku! Przedni napęd to masakra. Wiem bo mamy testową kosiarkę Husqvarny. Pokazujemy klientom jak nie powinna wyglądać kosiarka :P To nie jest dobre rozwiązanie na polskie trawniki.



:shock: :shock: :shock:

A to niespodzianka. :shock: Czytając poprzednie posty kolegi Irukarda, nie sądziłem, że kiedyś napisze takie bzdury. :roll:
Przykro mi, że musiałem to napisać, ale nie powinno się pewnych rzeczy generalizować, typu: Toro jest zawsze super, a Husqvarna (czy cokolwiek innego) jest zawsze "be".


Owszem - w przypadku kosiarki z koszem przedni napęd niestety się nie sprawdza w każdych warunkach (zwłaszcza na nierównym/pagórkowatym terenie), ponieważ koła kosiarki przy napełnionym koszu mogą zacząć się ślizgać. W przypadku Husqvarny takie coś występuje tylko w jednym modelu z koszem (występuje również w bliźniaczym Partnerze i McCullochu).

Tak się akurat składa, że jestem niezmiernie szczęśliwym posiadaczem kosiarki Husqvarna (z niewiadomych przyczyn na tym forum nie lubi się tej marki, podobnie, jak Hondy... :roll: ) właśnie z przednim napędem:WB53Se i uważam, że nie ma nic lepszego - nawet Wasz ulubiony ADS wysiada przy tym pod względem ergonomii użytkowania i prawdopodobnie awaryjności (przedni napęd jest włączany na stałe). Przedni napęd ma też tą zaletę, że kiedy trawa jest nieco zbyt gęsta, bądź zbyt wysoka, wystarczy lekko nacisnać/przytrzymać uchwyt, by koła zaczęły się ślizgać i nie doprowadzi się do zgaśnięcia silnika poprzez chwilowe zminiejszenie prędkości kosiarki.

Kosiarka Toro z tego wątku nie posiada ADS'u, ponieważ po prostu ma przedni napęd i nie ma sensu stosować takich "patentów".
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 12 Kwiecień 2013, 15:45   

Przykro mi niezmiernie że się tak wygłupiłem... Mojej Husqvarny nie ratuje nawet elektryczny rozrusznik. Nikt tym badziewiem w domu nie chce kosić. Wszyscy wolą starego Castelgardena. No cóż zrobić, że dla mnie przedni napęd to wielkie nieporozumienie. Nieważne czy to będzie Husqvarna, Toro, czy jakakolwiek inna firma. Może gdybym położył 25kg bloczek betonowy z przodu miałoby to jakiś sens i przyczepność.

Jak na zbyt gęstej strawie silnik gaśnie to znaczy ni mniej ni więcej że masz źle zaprojektowaną kosiarkę lub tępy nóż.

Co się tyczy ADS. Jeżeli ktoś nie spróbuje to nigdy się nie dowie czym się jaramy. Dwu nożowa 20975 waży prawie 60 kg. Prowadzi się jedną ręką, lekko jak piórko. Zupełnie bez wysiłku. Można tym pięknie manewrować przy włączonym napędzie. Jak ktoś niedowierza w te "marketingowe" zapewnienia wątpliwej jakości sprzedawcy zapraszam do nas. Można wypróbować. Gdyby nie to że w tym sezonie trawnika będzie pilnował AL-KO Robolinho 3000, to pewnie na trawniku pracowałbym Toro 20792.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
Mark 

Imię: Marek
Pomógł: 5 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 23
Skąd: Tczew
Wysłany: 12 Kwiecień 2013, 16:31   

irukard napisał/a:


Jak na zbyt gęstej strawie silnik gaśnie to znaczy ni mniej ni więcej że masz źle zaprojektowaną kosiarkę lub tępy nóż.

Co się tyczy ADS. Jeżeli ktoś nie spróbuje to nigdy się nie dowie czym się jaramy. Dwu nożowa 20975 waży prawie 60 kg. Prowadzi się jedną ręką, lekko jak piórko. Zupełnie bez wysiłku. Można tym pięknie manewrować przy włączonym napędzie. Jak ktoś niedowierza w te "marketingowe" zapewnienia wątpliwej jakości sprzedawcy zapraszam do nas.



Nie chcę tutaj robić jakiegoś offtopa, bądź też dyskutować bez sensu, dlatego krótko:

Odnośnie tego "tępego noża"... :lol: WB53Se jest typową kosiarką mulczującą, która posiada specjalny nóż (wygięty tak, aby część zewnętrzna unosiła trawę, a wewnętrzna wdmuchiwała ją w podłoże, poza tym nóż jest naostrzony na odcinku około 20cm z każdej strony), pozwalający na dokładne pocięcie trawy (po skoszeniu nie widać skoszonej trawy). Kiedy trawa jest bardzo gęsta, bądź też odpowiednio wysoka (czasem pogoda może nie pozwalać na tak częste koszenie, jak by się chciało), to nawet silnik 5,5KM potrafi zgasnąć. Wbrew pozorom kosiarka mulczująca jest znacznie bardziej obciążona od takiej z wyrzutem/zbierającej i nawet dobrze naostrzony nóż tutaj nie pomoże, kiedy pod deckiem znajdzie się zbyt duża ilość trawy.


Co do Toro TimeMaster (20975), to na amerykańskiej stronie Toro można sobie przeczytać też sporo negatywnych opinii użytkowników odnośnie np. skuteczności zbierania trawy przez tą kosiarkę, bądź zbyt słabego silnika. jeżeli chodzi o "piękne manewrowanie przy włączonym napędzie", to hmmm... a zresztą...co taki szary użytkownik jak ja może wiedzieć o koszeniu... :roll:
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 12 Kwiecień 2013, 17:24   

Krzysztof masz rację z tym napędem sam mam toro 20796 i nie zamienię jej na żadną inną.
Co do przedniego napędu miałem okazję kosić partnerem czyli husqvarną w wersji uboższej i nie było tak źle.
W toro jest lekko przesunięty silnik do przodu dzięki czemu dociąża oś przednią dając zadowalający efekt podczas pracy a kosiarka swoją drogą jest do trawy i zazwyczaj są to w miarę gładkie trawniki
;-)
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 12 Kwiecień 2013, 18:02   

Tutaj macie filmik jak mój najmłodszy się bawi toro miał wtedy 9 lat

http://m.youtube.com/#/wa...v%3D3ElBfX5wvN8
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 12 Kwiecień 2013, 18:04   

Na równy trawnik kosiarka z przednim napędem może być zwłaszcza jak jest ciężka ale na nierówny to absolutnie nie nadaje się.
Ostatnio zmieniony przez dolek 12 Kwiecień 2013, 18:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 12 Kwiecień 2013, 19:04   

Zgadzam się
Tylko na równe trawniki
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum