Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: wargo
2 Maj 2014, 16:19
Traktorek
Autor Wiadomość
maryniasz 

Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 1
Wysłany: 22 Grudzień 2011, 21:37   Traktorek

Witam, chce w ciągu najbliższych dni kupić kosiarke - traktorek. Chcę na to przeznaczyć 8-9-10 tys.
Jeśli ktoś mogłby mi w tym pomoć i polecić jakiś konkretny sprzęt będę bardzo wdzięczny.
Czy to prawda, że lepiej kupić sprzęt na pasek niż na łańcuch?
Lepiej kupić ze skrzynią manualną czy automatem?? to prawda że sprzęgła w automatach często się "palą"?

Jeszcze jedno do "obkoszenia" mam 3 działeczki - 14a, 40a, 60a. teren w miare płaski.
Ostatnio zmieniony przez maryniasz 22 Grudzień 2011, 21:41, w całości zmieniany 3 razy  
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 5 Styczeń 2012, 15:12   

moim zdaniem MTD 22-24KM V TVIN
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 15 Styczeń 2012, 14:47   

Kilka podstawowych informacji. Nie dostaniesz w tej cenie traktorka na łąńcuch ani na wałek. Jedynie na pasek. Sprzęgła te maszyny nie mają, wysprzęgla się wybierając luz na pasku.
Najlepszym wyborem jest skrzynia Hydrostatyczna, w zasadzie bezawaryjna przez 15 lat, manualne (biegowe) psują się znacznie częściej.

Z chęcią polecę coś, ale chciałbym wiedzieć czy szukasz maszyny z koszem, czy może być z wyrzutem bocznym. Najważniejsze żeby kupować coś, do czego później nie ma problemów z serwisem. Z racji, tego, że te maszyny pracują w bardzo nieprzewidywalnych warunkach, usterki występują zawsze.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
moj.skarb 
biały

Wiek: 48
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 25
Wysłany: 9 Luty 2012, 17:08   

odświeżę lekko temat i się podłączę
Również noszę się z zamiarem kupna traktorka , ma być z koszem, silnik 2 cylindry moc ok 15km , skrzynia hydrostatyczna. do wydania max 8,5 tys zł.
pytania :
jakie firmy brać pod uwagę , o każdej firmie piszą tak i tak, najgorsze opinie czytałem o mtd, ?
jest sens kupowania sprzętu używanego np. yard man(grupa mtd) z 2005 r z silnikiem kawasaki za 4,5tys z niemiec? np. taki
co z koszeniem wilgotnej trawy, podobno zapycha się wylot , czy w kazdej kosiarce?
może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami i coś doradzi? pozdr.
_________________
teraz ja
Ostatnio zmieniony przez moj.skarb 9 Luty 2012, 18:10, w całości zmieniany 6 razy  
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 9 Luty 2012, 23:49   

Moim zdaniem warto dać z 4000zł pod warunkiem że wszyściuteńko w nim jest 200% sprawne.
 
moj.skarb 
biały

Wiek: 48
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 25
Wysłany: 17 Luty 2012, 15:54   

a co sądzicie o kosiarkach mtd? naczytałem się duzo złego o nich . jedni piszą że są produkowane w chinach od kilku lat . myśe o takiej dzwoniłem do mtd poland i pani powiedziała mi że ten model produkowany jest na węgrzech . Nie ma na nich podobno żadnej tabliczki znamionowej. miał ktoś może do czynienia z tą firmą lub tym modelem?
_________________
teraz ja
Ostatnio zmieniony przez moj.skarb 17 Luty 2012, 16:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 18 Luty 2012, 09:04   

Sam sobie odpowiedziałeś. Opinie o MTD nie są najlepsze, nie bez powodu zresztą. Fakt, ten model, który podałeś nie jest mejdinczajna, ale nie jest też godny zainteresowania. Ma świetne parametry i niezłą cenę. Niestety odzwierciedla ona jakość. W dwu - trzy letnich traktorkach psują się skrzynie biegów i sprzęgła PTO (ok 1500 zł). Traktorki MTD posiadają tabliczkę znamionową pod fotelikiem i na pewno jest tam jego pochodzenie. Podejrzewam, że jak wszystkie ten również produkowany jest w Saarbruecken, w Niemczech. Jakość wykonania jest na wysokim poziomie, gorzej z wytrzymałością poszczególnych elementów. Za szybko się zużywają.


Kiedyś już pisałem o rynku wtórnym maszyn ogrodniczych. Użytkownicy w większości sprzedają je dlatego, że je wyeksploatowali, a naprawa przekracza wartość maszyny. Takie maszyny są "odpicowywane" pod sprzedaż jako "sprawne w 100%". Moim zdaniem nie warto. To samo usłyszysz w każdym większym serwisie.

Jeżeli traktorek to warto dołożyć ok 20% do trwalszych maszyn. W tej cenie polecam Castelgarden z silnikami Hondy, albo Karsit. Niemniej jednak najlepsze są traktorki Ariens, lub Etesia, ale to wydatek rzędu 20 tyś. Za tą cenę dostajesz bezawaryjną maszynę na 1000 godzin (dla użytkownika domowego to 10 - 15 lat)
_________________
Pozdrawiam
M.
 
moj.skarb 
biały

Wiek: 48
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 25
Wysłany: 19 Luty 2012, 10:02   

a widzisz a juz napalilem sie na tą kosiarkę bo gość sprzedaje po 1 sezonie za 8 tys. ciekawe czemu? piszesz o ariens i etesia a co z husqvarną , hondą i john deere?
co bys kupił za max 8 tys , wolałbym coś z silnikiem 2 cyl.? np

niektórzy tutaj jednak polecają mtd i bądź tu mądry , myslalem że na forum człek się poradzi a tu jeszcze większy mętlik w głowie niż był wcześniej
_________________
teraz ja
Ostatnio zmieniony przez moj.skarb 19 Luty 2012, 10:47, w całości zmieniany 3 razy  
 
moj.skarb 
biały

Wiek: 48
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 25
Wysłany: 19 Luty 2012, 21:42   

i jeszcze jedno, czy kosiarki z grupy mtd czyli yard man , gutbrot , cub cadet itd. mają te same bebechy co mtd? czy któraś z powyższych się wyróżnia?
_________________
teraz ja
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 20 Luty 2012, 18:05   

MTD, Gutrbod, Yard-Man to jeden produkt w różnych kolorach. Cub Cadet to inna (wyższa) liga. Niby ta sama firma, ale wszystko produkowane w USA.

Castelgarden moim zdaniem lepszy od produktów linii MTD.

Honda, John Deere to też super jakość, ale ceny porównywalne do Ariensa. Husqvarna to z kolei w traktorkach cienizna.Rzuć okiem natabliczkę znamionową. Znajdziesz tam Made by Elektrolux, czyli w zasadzie możesz to samo kupić w Castoramie pod marką Craftsmann. Bebechy te same co w HQV.

Sprawdziłem co sprzedaje wskazamy przez Ciebie Allegrowicz. Ma masę fajnego sprzętu, np. Viking, Castelgarden czy Honda. Ale to wszystko używki, umyte, pomalowane i z ładnym opisem. Trudno określić ich pochodzenie i faktyczny stan. Nie zdecyduję się polecić żadnej maszyny używanej, jeśli nie przejrzę jej osobiście. Z zewnątrz może wyglądać ok, a podzespoły do wymiany.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
moj.skarb 
biały

Wiek: 48
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 25
Wysłany: 20 Luty 2012, 20:09   

rozumiem że nie kupiłbyś sobie jednak tej kosiarki, osłabiasz mnie ;-) , a już myślałem że to okazja i wybór zakończony. Po przestudiowaniu tego forum zastanawia mnie jednak dlaczego niektórzy podpisujący się jako ,,serwisant" polecaja kosiarki mtd innym? Prawda pewnie leży daleko stąd.
a może kupić coś nowego z jednym cylindrem, ze skrzynią mechaniczną ?????????????????????
_________________
teraz ja
Ostatnio zmieniony przez moj.skarb 20 Luty 2012, 23:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 22 Luty 2012, 13:08   

Ja osobiście kupiłbym używaną, jeżeli znałbym pochodzenie maszyny. A tych co podajesz nie znam. Moje osobiste doświadczenia ze sprzętem MTD są takie, że to bardzo fajnie wymyślony sprzęt, jednak wyjątkowo nie trwały.

Nie warto zwracać szczególnej uwagi na moc silnika. 13 KM przy dwucylindrowej Hondzie to zupełnie wystarczająca moc lub 16 KM B&S Vanguard, to już wypas.
Przekładnie jednak bym nie odpuszczał i brał Hydrostat.

Serwisant to pewnie również sprzedawca, dlatego polecają ten sprzęt.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
moj.skarb 
biały

Wiek: 48
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 25
Wysłany: 26 Luty 2012, 22:00   

piszesz viking honda a stiga np ta mieści się w moim max pułapie i jest nowa ale nie wiem jak one się sprawują .


czy 140 godz pracy to duzo ,średnio czy mało dla takiej kosiarki viking mt 780 z 15 konnym silnikiem ? gdzieś taką znalazłem z licznikiem motogodzin
_________________
teraz ja
 
Tymek Tymon 
...

Imię: Tymon
Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 3
Wysłany: 10 Kwiecień 2012, 15:32   

Ja mogę polecić taki traktorek jakiego sam używam - tani, ale super jakości! http://www.narzedziowy.pl...y-A195BG42.html
 
grzes151 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Maj 2012
Posty: 11
Wysłany: 1 Maj 2012, 21:08   

Witam!

Podłączam się pod temat.
Proszę o poradę w temacie zakupu traktorka.
Który będzie sprawiał mniej problemów - awaryjność i częstotliwość obsługi ??

Znalazłem Karsit-a z silnikiem B&S Intek i Castelgarden z silnikiem Hondy. Obydwa 2 cylindry.
http://www.midor.com.pl/go/_info/?id=569
http://agroserwis.com.pl/...-xg-175-hd.html

Wychodzę z założenia że nowe pochodzi dłużej niż używka.

Stiga to to samo co Castelgarden?

Tak dla ciekawości, do tej pory mam 2-suwa TERRA prod czechosłowacja, sprzęgło odśrodkowe, całość waży 50kg i nie do zabicia sprzęt... Teraz chyba już takich nie robi. ale czasu na koszenie mam coraz mniej.

Pozdrawiam i proszę o poradę
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum