Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Urwany sznurek rozruchowy w kosiarce Solo Primo 546
Autor Wiadomość
kris77 

Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 3
Wysłany: 21 Czerwiec 2012, 15:02   Urwany sznurek rozruchowy w kosiarce Solo Primo 546

Witam
Dziś zerwał mi się sznurek rozruchowy w kosiarce Solo Primo 546. Jako że lubię pewne rzeczy naprawić sam zabrałem się za rozbieranie mojej kosiarki. Niestety już po zdjęciu plastikowej pokrywy okazało się że koło z mocowaniem sznurka jest zabezpieczone metalową pokrywą która jest przynitowana. Pytanie do Was. Czy roznitować pokrywę ? Czy jest inny sposób dostania się do tego ? (np. od dołu) Czy oddać kosiarkę na serwis i nie naprawiać samemu ? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. W razie potrzeby mogę dodać jakieś fotki. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez kris77 21 Czerwiec 2012, 15:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 21 Czerwiec 2012, 15:57   

Najpierw zobacz jakie są tam nity. Długość średnica, wielkość kołnierza. Bywa że są nietypowe, albo trudne do zdobycia z uwagi na w/w.
Ja też przewijałem sznurek w Quantum briggsa i dość długo szukałem bo potrzeba było krótkiego i grubego 5x8. A zwykle jak gruby to i długi.
Przy rozwiercaniu trzeba czymś zablokować nit bo lubią się kręcić z wiertłem. No i odsysać wióry.
  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 21 Czerwiec 2012, 16:04   

Ja proponuję ściągnąc całą obudowę i wtedy masz dojście do rozrusznika
 
kris77 

Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 3
Wysłany: 21 Czerwiec 2012, 16:57   

Dziękuję bardzo za zainteresowanie tematem. Zacząłem rozkręcać lecz uszkodził mi się klucz i muszę zakupić. Jednak z roznitowania zrezygnuję ponieważ nity są nietypowe. Czy tak w przybliżeniu (jeśli się da) możecie powiedzieć które śruby odkręcić. Patrząc z przodu jest jedna 13-tka i dwie 10-tki. Odkręciłem 13 i jedną 10 lecz obudowa ani drgnie. Jak kupię nowy klucz to będę działał dalej :) Jeszcze raz bardzo dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam
 
kris77 

Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 3
Wysłany: 6 Lipiec 2012, 09:40   

Sznurek zmieniony :) ! Kosiarka odpala. Wszystko złożyłem jak należy tylko nie wiem dlaczego jest teraz taki krótki skok. Sznurek który kupiłem jest troszkę grubszy. Czy to jest przyczyna czy coś źle złożyłem. Kosiarka odpala lecz tak na lekkim zachłyśnięciu. Wcześniej Było lepiej i myślę że jak coś by się przestawiło w układzie to mogłaby nie odpalić. Dodam że skorzystałem z porady kolegi troku Dziękuję bardzo za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez kris77 6 Lipiec 2012, 09:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum