Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Ustawienie nozy
Autor Wiadomość
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 21 Sierpień 2008, 23:35   Ustawienie nozy

Witamm. Mam pytanie do serwisantow .Posiadam kosiarke 3-nozowa.Poblem polega na tym ze podczas koszenia zostaja kepki niewykoszonej (powiedzmy niedokoszonej)trawy,miedzy srodkowym a bocznymi nozami.Noze zmienilem na nowe-to samo moze zle ustawiony deck? Jakie jest jego prawidlowe ustawienie.Z gory dziekuje.
Ostatnio zmieniony przez pfp76 22 Sierpień 2008, 00:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
Michał76 

Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 25
Skąd: mazowsze
Wysłany: 22 Sierpień 2008, 21:14   

Witam
Nie wiem jaki masz traktor ale jeżeli chodzi o trzy noże to standardowo są dwa skrajne takie same a środkowy ciut mniejszy, system wyrzutu zależy od tego czy traktor jest z
koszem czy bez. W większości przypadków przyległe noże nie sa ustawione w jednej lini stąd na siebie nachodzą i dlatego nie ma mozliwości zostawienia paska nieskoszonej trawy. Jeżeli tak masz to znaczy że albo noże są za krótkie albo nieostre na końcach
napisz coś więcej jaki to traktor i jaki posiada system zbierania trawy ?
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 25 Sierpień 2008, 03:47   

Diekuje za odzew. Moj traktor to Troy- Bilt zero-turn 50cali 23HP. Noze sa tej samej dlugosci ustawione -srodkowy do przodu skrajne nieco z tylu.polozone w jednej lini.
wyrzut boczny,noze maja system mulczowani (przynajmniej tak wydaje sie konstruktorowi)
Moze wysokosc obrotow?Istnieje pewna mozliwosc ustawienia"kata natarcia" calego zespolu tnacego-deck-a.
Z gory dziekuje pozdrawiam.
 
Michał76 

Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 25
Skąd: mazowsze
Wysłany: 26 Sierpień 2008, 22:43   

Witam
Masz traktorek MTD serii zeroturn i to jest oczywiste
Jak mi podasz nr seryjny (powinien zaczynać się od 17..... lub 53.....) spod siodełka lub gdzieś na ramie to Ci zlokalizuję zdjęcie prawidłowego decka tnącego ale w tych materiałach co mam nie ma traktora o nazwie Troybilt ZeroTurn mam zdjęcie decka 50 cali ale modelu Cub Cadet RZT 50
według mnie to to samo ale mozesz sprawdzić (www.cubcadet.com)
Jedna kwestja mnie zastanawia piszesz że środkowy nóż jest wysuniety w górę od pozostałych a jednocześnie dodajesz że są w jednej lini to przeczy sobie
według mnie środkowy jest wysunięty a dwa boczne w jednej lini i w takim ustawieniu końce noży się nie stykają a powierzchniowo na siebie nachodzą nie w jednej lini dlatego przy prawidłowym działaniu i dobrych nozach nie ma możliwości zostawiania niedokoszonych fragmentów między nożami
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 27 Sierpień 2008, 00:11   

Witam Michale,oczywiscie noze sa wjednej lini TRaktor robiony jest na potrzeby amerykanskiej sieci handlowej- LOWES.ogolnie zasada jest taka sama.Tylko jaka?Przod decka do gory czy na dol,a moze poziomo do gruntu. Przepraszam nie mam polskich liter (komputerem zadzi syn} Pisze z ziemi amerykanskiej.moze cos cie interesuje odnosnie branzy POzdrawiam
 
Michał76 

Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 25
Skąd: mazowsze
Wysłany: 27 Sierpień 2008, 13:34   

Witam no to jesteś w krainie MTD
dziwny ten deck że noze są w jednej lini chyba że się źle rozumiemy (nie chodzi o jedną wysokośc)
prawidłowo deck powinien być ustawiony równolegle do ziemi
to co wygląda jak Cub cadet RZT 50 ?
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime - Mapa Forum