Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
[Użytkowanie] Gęsta trawa, a moc kosiarki...
Autor Wiadomość
kutoll 

Imię: MARIUSZ
Dołączył: 15 Maj 2017
Posty: 2
Wysłany: 15 Maj 2017, 21:06   [Użytkowanie] Gęsta trawa, a moc kosiarki...

Witam i potrzebuję porady.
Kupiłem roczną, kosiarkę Partner P53-550CM. Trawnika mam w sumie nie wiele, bo około 500m2 i stwierdziłem, że napęd nie koniecznie mi się przyda - już wiem, że się myliłem. Trawę mam bardzo gęstą, soczystą, szybko rosnącą. Muszę kosić trawnik co 5 dni, a i tak kosiarka sobie z nim nie radzi:
- nie zbiera całości trawy do kosza niezależnie, czy kosz jest pełny, czy pusty. Dodam, że jeśli nie opróżnię kosza zapełnionego w 1/3 to kosiarka zostawia na trawniku połowę tego co skosi.
-gdy koszę bez kosza trawa nie jest wciskana w trawnik tylko odkłada się na ściankach i co parę metrów wyrzucana w kumulacji całymi stertami.

Nóż jest ostry. Jeśli chodzi o regulację wysokości koszenia to jadę z przodu jak najniżej, a z tyłu jeden wyżej - tylko przy takim rozwiązaniu w miarę da się ją pchać przez prawie godzinę.

Proszę o radę gdzie popełniam/-łem błąd? Czy ta kosiarka nie jest za słaba dla mojego trawnika? Może trzeba coś w niej wyregulować?
 
wiktor117 

Imię: Wiktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 56
Wysłany: 15 Maj 2017, 22:18   

Możliwe że masz ustawione za niskie obroty silnika, aczkolwiek nie da się tego ustawić "na słuch" w jakimkolwiek serwisie powinni Ci to sprawdzić i w razie potrzeby wyregulować.
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 16 Maj 2017, 01:06   

Jest możliwe , że masz żle dobrany nóż .Zapoznaj się z literatura jaka jest różnica między nożem do zbierania trawy , a nożem mulczującym.....
-Sprawdż ,jak powinien wyglądać oryginalny nóż do Twojej kosiarki..
  
 
kutoll 

Imię: MARIUSZ
Dołączył: 15 Maj 2017
Posty: 2
Wysłany: 16 Maj 2017, 06:45   

Dzięki za porady. Nóż jest oryginalny i nie wygląda na zużyty...
Pojadę z nią do serwisu, niech ją wyregulują. Mam tylko nadzieję, że nie wydam pieniędzy w błoto...
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime - Mapa Forum