Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Wymiana oleju Viking MB443X. Pomocy
Autor Wiadomość
Rafał.T. 

Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 2
Wysłany: 15 Maj 2012, 10:46   Wymiana oleju Viking MB443X. Pomocy

Witam serdecznie. Mam taki problem przyszedł czas na wymianę oleju w moim vikingu i mam problem, podobno jest korek zlewowy jak w samochodzie ale nie mogę go znaleźć. Mógł by mi ktoś powiedzieć w którym miejscu w tej kosiarce się on znajduje lub w jaki inny sposób można zlać olej? Pozdrawiam.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 15 Maj 2012, 12:05   

takie coś powinieneś mieć w mice a mianowicie korek spustowy.
Jeśli masz ten korek spustowy to rozgrzewasz kosiarkę najlepiej porządnie rozgrzać, stawiasz na równym podłożu, podstawiasz coś na zużyty olej, odkręcasz korek wlewowy (miarkę) żeby odpowietrzyć komore silnika, następnie odkręcamy korek spustowy (śrube) i czekamy z 5 min aż stary olej ścieknie. Potem zakręcamy korek spustowy (srubę) i wlewamy przez otwór wlewowy oleju 0,6L oleju.
Przy odkręcaniu korka spustowego lepiej mieć gumową rękawice żeby nie poparzyć ręki gorącym olejem z silnika.

Jeśli nie masz korka spustowego to bardzo porządnie rozgrzewasz silnik, przekręcasz kosiarkę na uchwytach do pchania do "góry nogami" w przypadku kosiarki do góry kołami w kierunku rurki wlewu oleju i czekasz aż ścieknie stary olej. Najlepiej poprosić do tego kogoś o pomoc i silnik musi byś porządnie rozgrzany bo inaczej stary olej nie spłynie, ponieważ jak nie ma korka spustowego tylko jest wlewowy to również nie ma odpowietrzenia komory silnika.

Briggs Miska.jpg
Miska Briggs
Plik ściągnięto 36909 raz(y) 15,34 KB

Ostatnio zmieniony przez dolek 15 Maj 2012, 12:16, w całości zmieniany 3 razy  
 
Rafał.T. 

Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 2
Wysłany: 15 Maj 2012, 15:56   

Ok dzięki, a czy jest może na forum posiadacz tego silnika który powie mi w której części miski olejowej szukać korka? To znaczy od strony świecy czy może bliżej tyłu? Pozdrawiam.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 17 Maj 2012, 09:29   

Rafał.T. napisał/a:
Ok dzięki, a czy jest może na forum posiadacz tego silnika który powie mi w której części miski olejowej szukać korka? To znaczy od strony świecy czy może bliżej tyłu? Pozdrawiam.


Prawy tył. Tak jak masz na obrazku strzałką zaznaczone. Jeśli nie możesz znależć to zrób zdjęcie miski i wrzuć tu do tematu to ci powiem czy jest korek spustowy czy nie ma.
Ostatnio zmieniony przez dolek 17 Maj 2012, 09:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
misiek83 

Wiek: 40
Dołączył: 28 Kwi 2016
Posty: 1
Wysłany: 28 Kwiecień 2016, 12:31   

temat co prawda stary ale i ja przylacze sie do pytania. powiedzmy ze cos podobnego znalazlem w mojej kosiarce al-ko 473. czy jest mozliwe zeby ten korek byl zaslepiony gdyz nie jestem w stanie dopasowac zadnego klucza do tego niby korka spustowego. bardzo dziekuje za odpowiedz
 
Tornado 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 292
Wysłany: 29 Kwiecień 2016, 08:49   

Korek jest na klucz imbusowy...., oczyść jego wnętrze z piachu i dopasuj klucz..
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 29 Kwiecień 2016, 09:01   

o ile pamiętam a pamiętam dobrze to tam jest kwadrat :-D
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 29 Kwiecień 2016, 16:42   

Jaja sobie robicie z użytkowników koledzy? Jaki korek? Od 5 lat nie ma korków zlewowych w kosiarkach.
Olej wyciągasz odsysarką, albo umiejętnie wylewasz tym samym otworem, którym wlałeś.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum