Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: wargo
2 Maj 2014, 16:16
Zakup traktorka - kosiarki
Autor Wiadomość
Toma 
Użytkownik Countax


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 59
Wysłany: 20 Wrzesień 2012, 05:20   Zakup traktorka - kosiarki

Witam

Jestem nowym forumowiczem, ale do rzeczy. Planuję zakup traktorka i od jakiegoś czasu obserwuję sprzętu firmy Westwood ( czy też Countax, Echo Trak, Ariens - bo to to samo )
Na naszym ryku może mało popularne, jednak jest to bardzo solidna kosiarka.
Czy możecie mi doradzić czy odradzić zakup traktorka tej firmy ?
Serwis mówi,że wszystkie części są dostępne, nie ma problemu. Ale jest to serwis fabryczny. Taki nie fabryczny to już kręci nosem.
Zdaję sobie sprawę,że części mogą byś drogie, z drugiej strony co może się zepsuć innego niż w traktorkach firm bardziej popularnych ?
Silniki są takie same co w innych traktorkach, noże ostrzyć trzeba, oleje wymieniać, paski dopasować też można zamienniki ,tak samo łożyska w kołach , itd itp.
Tak, jestem laikiem, ale wystarczy dotknąć traktorek tej firmy, a traktorek OBI, Castorama ... i już się wie,że te ostatnie to takie "papierowe" , strasznie delikatne.
Z drugiej strony czy warto kupować używkę ( mówię tu o sprowadzeniu z Niemiec, bo mam taką możliwość ) w cenie nowej , nawet nie z OBI tylko ze sklepu ?

BTW, przeczytałem na tym i innych forach polecane traktorki, ale nigdzie nie mam mowy o Westwood. Moim zdaniem warto na nie zwrócić uwagę. Ale oczywiście nie te stare trupy na allegro, tylko w miarę nowe modele.

Co Wy na to ? Interesować się dalej, tzn kupić traktorek firmy Westwood czy odpuścić sobie ?
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 20 Wrzesień 2012, 08:37   

kolego naprawdę trzeba mocno uwarzać na traktorki sprzęt tej "samej" firmy pod różnymi nazwami może mieć inne części przerabiałem właśnie wizarda potrzebny był pasek sprzęt pod egidą elektroluksa czyli partner hyusqvarna a pasek po numerach katalogowych z husqvarny już nie pasował okazało się że włożyli pasek mtd więc jak kupujesz to kupuj pod nazwą główną
 
Toma 
Użytkownik Countax


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 59
Wysłany: 20 Wrzesień 2012, 09:06   

[quote="jerzyk"]kolego naprawdę trzeba mocno uwarzać na traktorki sprzęt tej "samej" firmy pod różnymi nazwami może mieć inne części przerabiałem właśnie wizarda potrzebny był pasek sprzęt pod egidą elektroluksa czyli partner hyusqvarna a pasek po numerach katalogowych z husqvarny już nie pasował okazało się że włożyli pasek mtd więc jak kupujesz to kupuj pod nazwą główną[/quote

Dzięki za info, jednak to co się zorientowałem to nazwy wynikają z kraju do jakiego mają docelowo trafić. W PL więcej jest Countax niż pozostałych, w USA też, natomiast w GB większą popularność ma Westwood. Ale też ten ostatni trochę się różni wyglądem zewnętrznym. Jednak główna konstrukcja we wszystkich jest taka sama.

Ale faktycznie masz rację, aby na to zwracać uwagę.
Ostatnio zmieniony przez Toma 20 Wrzesień 2012, 09:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 21 Wrzesień 2012, 09:28   

Westwood, Countax czy też obecnie Ariens to w tej chwili to samo. Powodem jest wykup fabryki przez coraz to większe firmy.

Te maszyny są naprawdę godne polecenia. Jakością biją na głowę MTD czy Husqvarnę. Jeżeli chodzi o dostęp do części to nie mam z tym kłopotu, a ostatnio robiłem naprawę do maszyny sprzed 15 lat. Na części czekałem niecałe 2 tygodnie, ale przyszły. Paski, noże wysyłają od ręki. Paski są drogie jak cholera, ale tak samo mocne. Trzymają po kilka lat ciężkiej pracy.

U mnie w regionie takie maszyny jeżdżą na stadionach, ze względu na swój system zbierania trawy. Kosić można nawet podczas deszczu, wyzbierają do czysta i nic się nie zapcha.

Jedynym mankamentem jest cena nowej maszyny. Ale jak kogoś stać, to bym się nie zastanawiał.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
Toma 
Użytkownik Countax


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 59
Wysłany: 22 Wrzesień 2012, 19:55   

Dziękuję za odpowiedź.
Czyli jednak warto się nimi interesować. Wiadomo,że zawsze może coś się zepsuć. A tak jak wspomniałeś, pasek wymieni się raz na xx lat i ma się spokój.

A silnik jak to silnik, jeden woli Brigsa inny Hondę, a tak naprawdę to chyba oba jak się o nie dba to będą równie długo służyć.

Ale jeszcze raz dzięki.
 
dawidek3555 

Dołączył: 02 Paź 2012
Posty: 3
Wysłany: 5 Październik 2012, 16:35   

Wiesz co sprawdz ten kosiarka mysle ze jak na twoje ywmagania bedzie to dorby sprzet Charakteryzują się doskonałym połączeniem wytrzymałości, niezawodności oraz podwyższonymi parametrami koszenia. Mają dużą pojemność kosza. Kosiarki samojezdne są doskonałym rozwiązaniem dla wymagających użytkowników, którzy regularnie i przez długie okresy zajmują się pielęgnacją dużych powierzchni.
Agregat tnący kuty (modele 105) lub ze wzmacnianego aluminium (modele 124).
Przekładnia hydrostatyczna Tuff Torque uruchamiana pedałem bez konieczności odrywania rąk od kierownicy, dzięki czemu zapewnia się większą kontrolę nad maszyną oraz bezpieczeństwo.
Ostatnio zmieniony przez dawidek3555 5 Październik 2012, 16:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 6 Październik 2012, 07:27   

Za takie pieniadze można zrobić lepszy zakup chociażby Craftsmana czy Simplicity
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 6 Październik 2012, 11:05   

Może i można lecz jest to solidna konstrukcja, wydajne silniki szczególnie widlaste generują niezłą moc a i podczas pracy jest mało awaryjny, nie wspomnę o dostępie części zamiennych i dobrej czeskiej produkcji.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 6 Październik 2012, 17:08   

zgadzam się z andrzejem
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 8 Październik 2012, 12:32   

Również potwierdzam, że ten czeski traktorek jest świetny.

Ale od jesieni Stiga zrobiła niezłą promocję. Traktorek Estate Grand Royal, kosztuje w detalu 14 999 zł. Maszyna z agregatem 122 cm, aluminiowym. Silnik B&S v-Twin 22 KM. Naprawdę solidna maszyna. Jej poprzednia cena to 20 tyś zł.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
Michaś 

Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 3
Wysłany: 22 Październik 2012, 12:47   

Osobiście jeśli chodzi o traktory to polecam:
Cub-Cadet-a 1024 KHJ lub WOLF-GARTEN EXPERT
jeśli kierujemy się określonym budżetem to alternatywą może być:
MTD 75-platinum RD
Ceny nie należą również do najniższych ale dla mnie prócz silnika liczy się także jakość wykonania całego urządzenia. Głównym atutem chociażby są bardzo mocne ramy tych traktorków.
Ostatnio zmieniony przez Michaś 22 Październik 2012, 12:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Marzec 2013, 13:47   

Westwood -> Ariens to naprawdę dobry sprzęt. Kosztuje trochę ale jest warty swojej ceny, jeśli ktoś potrzebuje czegoś do poważnej pracy.

Jeżdżę tą maszyną na pokazach i polecam materiał ze strony dystrybutora:
http://www.amapoland.pl/f...enie_sezonu.pdf
(wszystkie zdjęcia są zrobione z moim udziałem)
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
Toma 
Użytkownik Countax


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 59
Wysłany: 25 Maj 2013, 16:40   

Ama Poland napisał/a:
Westwood -> Ariens to naprawdę dobry sprzęt. Kosztuje trochę ale jest warty swojej ceny, jeśli ktoś potrzebuje czegoś do poważnej pracy.

Jeżdżę tą maszyną na pokazach i polecam materiał ze strony dystrybutora:
http://www.amapoland.pl/f...enie_sezonu.pdf
(wszystkie zdjęcia są zrobione z moim udziałem)



No i nadszedł ten dzień, dzisiaj po zimowym śnie uruchomiłem mojego Echo Track. Ku zadowoleniu i oczekiwaniu odpalił od .... pierwszego kopa :)
Oczywiście na zimę odpowiednio przygotowany - za radą kolegów z forum.

Ech, jak przyjemnie się tym traktorkiem kosi i choć trawa już trochę była za duża, to po przejechaniu kosiareczką + szczotkowanie, walcowanie, zebranie trawy = śliczny ładny trawniczek z pasami :P
Ostatnio zmieniony przez Toma 25 Maj 2013, 16:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
Toma 
Użytkownik Countax


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 59
Wysłany: 23 Kwiecień 2016, 19:23   

Od poprzedniego postu minęło 3 lata , a traktorek nadal żywo reaguje po zimowym śnie.
hehe, dzisiaj to już przekroczył swoje granice, nawet pół obrotu nie było rozrusznikiem jak pięknie zagadał....

I nadal potwierdzam wysoką jakość zarówno samego traktorka jak i silnika ( Honda ) .
  
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 23 Kwiecień 2016, 20:53   

Zgadza się hondy pięknie odpalają, pół obrotu i już pali, jak samochód..
 
Toma 
Użytkownik Countax


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 59
Wysłany: 24 Kwiecień 2016, 11:34   

kamilos napisał/a:
Zgadza się hondy pięknie odpalają, pół obrotu i już pali, jak samochód..


Hehe, jakbym mógł, to bym dał "Lubię to" :D
Nie odpalany od października , czyli 6 m-cy , wtedy też nastąpiła wymiana oleju + filtr , wypalone paliwo.

Kurcze, opinie są takie jak piszesz i co potwierdza moje użytkowanie. A że podobno części drogie .... nie wiem, na razie nie interesuję się tym.

Jak się dba , to się ma :P
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 24 Kwiecień 2016, 17:22   

Co z tego, ze stał tyle czasu, jak silnik jest sprawny, akumulatory też to nie robi to dla niego różnicy czy stoi miesiąc czy rok.. Oczywiście należy wypalać wcześniej paliwo przed postojem.
A faktem jest, że honda ma bardzo drogie części, ale na szczęście rzadko się psują.
 
Toma 
Użytkownik Countax


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 59
Wysłany: 24 Kwiecień 2016, 20:27   

kamilos napisał/a:
Co z tego, ze stał tyle czasu, jak silnik jest sprawny, akumulatory też to nie robi to dla niego różnicy czy stoi miesiąc czy rok.. Oczywiście należy wypalać wcześniej paliwo przed postojem.
A faktem jest, że honda ma bardzo drogie części, ale na szczęście rzadko się psują.


Nie no, przyznam się , że akumulator był schowany do ciepełka, a przez zimę 2 razy ładowany. I tak jak mówiłem, jak się dba tak się ma i to dotyczy większości silników czy sprzętu :)
 
riflesnake 

Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 4
Wysłany: 16 Maj 2016, 10:34   

Szukam traktorka cena poniżej 10tyś. nie zależy mi na koszu.
koszenie ok 30ar później może być więcej.
Wyszukałem takie oto sprzęty. niestety nie wiem za wiele o ich wada i zaletach -coś podpowiecie?
1. STIGA Tornado 2098 H - kusi cena i 3 letnia gwarancją, ale w opiniach ponoć problemy ze spadającymi/ zrywającymi się paskami. (cena ok 7,5tys)
2. CRAFTSMAN LT 1500 253642moc 17.5KM - niby dobry ale ponoć występują problemy ze skrzynią (cena ok 7,5tys)
3. MURRAY EMT 20460H moc 20.0KM - ponoć ok. już ma 2 cylindry -opinii nie znam(cena ok 9tys)
4. Husqvarna TS138 - nic nie wiem (cena ok 8,5tyś)
5. WOLF GARTEN SELECT 96.130 T nic nie wiem (cena ok 6,8tyś)

Z polecanego Snappera na forum to SPX200 ale koszt już 12,5tys.(ewentualnie do rozważenia :))
Inne sugestie mile widziane. Z serwisem i dostępnością nie powinno być problemu bo mieszka w okolicach Krakowa.
Dziękuje i pozdrawiam
  
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 16 Maj 2016, 11:34   

a może coś takiego ???
Simplicity SLT100 107cm B&S In
 
riflesnake 

Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 4
Wysłany: 16 Maj 2016, 14:30   

Dziękuje za propozycję.
Mogę prosić o krótkie uzasadnienie dlaczego Simplicity SLT100?
Ewentualnie jeżeli ma pan informacje na temat wymienionych przez zemnie.
Interesują mnie zarówno pozytywy i negatywy w tym tyczące się również modelu który pan wymienił.
Dziękuj
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 16 Maj 2016, 14:45   

ponieważ mieści się w twoim budżecie i jest odrobinę lepszy od Snappera
 
riflesnake 

Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 4
Wysłany: 17 Maj 2016, 11:03   

Simplicity SLT100 sprzedają u mnie za 11tyś.
Czy ten MURRAY EMT 20460H jest dużo gorszy?
Jest 2tys tańczy - a parametry na oko laika ok.
Link:
http://www.marax.eu/kosia...lnik-p-764.html

pozdrawiam
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 17 Maj 2016, 11:28   

nie wiem czy pan Ryszard jeszcze go ma to po pierwsze, a wątpię bardzo żeby miał ponieważ jest to model z 2012 roku i wcale nie jest taki zły
 
riflesnake 

Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 4
Wysłany: 17 Maj 2016, 11:38   

pewnie dlatego taka cena skoro jest z 2012r. :). Rzeczywiście na stanie nie maja. Niby pod zamówienie
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 17 Maj 2016, 12:00   

z tego co wiem to nawet pod zamówienie nie dostaniesz bo w NAC-u ich nie maja ;-)
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum