Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak wymienić smar w przekładni bez jej rozbierania
Autor Wiadomość
macek1975 
macek

Imię: Mariusz
Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 6
Wysłany: 30 Kwiecień 2015, 21:45   Jak wymienić smar w przekładni bez jej rozbierania

Witajcie
Od niedawna posiadam glebogryzarkę Texas Hobby 400B. Złożyłem zgodnie z instrukcją. Do przekładni wcisnąłem zalecany smar, silnik zalałem olejem i pracowałem 2, może 3 godziny. Zauważyłem że przekładnia bardzo mocno się grzeje. Dziś chciałem kontrolnie uzupełnić smar i zauważyłem, że jest dość mocno zanieczyszczony. Czy można go czymś wypłukać? Niestety jest tylko jeden otwór i nie wiem jak przez niego jednocześnie wciskać smar i pozwalać uchodzić staremu. Może ktoś ma wiedzę jak to zrobić?

Pozdrawiam
Mariusz
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 1 Maj 2015, 21:01   

raczej tylko zmienił kolor czy widzisz opiłki ???
autoryzowany serwis : Honda ; Krysiak ; Loncin ; Oleo-mac ;
www.ogrodyaurelii.pl
ogrodyaurelii@gazeta.pl
tel. 660-065-872
 
macek1975 
macek

Imię: Mariusz
Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 6
Wysłany: 1 Maj 2015, 21:14   

widzę opiłki. No i niepokoi mnie wysoka temperatura po kilku minutach pracy w lekkiej ziemii (dla przykładu - przerobiłem ok 2 m.kw. działki i przekładnia była tak gorąca, że jak powiedział mój syn - dymiła)
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 1 Maj 2015, 21:27   

zawieź na serwis niech sprawdzą poprawność montażu i dadzą właściwy smar
autoryzowany serwis : Honda ; Krysiak ; Loncin ; Oleo-mac ;
www.ogrodyaurelii.pl
ogrodyaurelii@gazeta.pl
tel. 660-065-872
 
macek1975 
macek

Imię: Mariusz
Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 6
Wysłany: 1 Maj 2015, 21:31   

smar jest taki jak zaleca producent (multifak EP-0). Miałem nadzieję,że uda się samodzielnie bo wysyłanie do serwisu zajmie trochę czasu.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 2 Maj 2015, 07:48   

a nie masz serwisu na miejscu ???
 
macek1975 
macek

Imię: Mariusz
Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 6
Wysłany: 2 Maj 2015, 19:44   

Niestety w pobliżu nie mam. Dziś nie wytrzymałem i rozebrałem przekładnię. Powiem szczerze - jestem zawiedziony popeliną wykonania. Obudowa sklejona na silikon, łożysko górne uszczelnione silikonem. Po oczyszczeniu okazało się, że ma luz w obudowie na około pół milimetra. Z dolnego łożyska odpadła osłona i została zmielona przez ślimak, a na kole zębatym zęby są starte na ok. milimetr. Z tych nerwów wymyłem wszystko, porządnie nasmarowałem, skręciłem. Stwierdziłem, że będę ją katował, aż padnie. Ale dziś, po ciągłej pięciogodzinnej pracy w ziemi gliniastej z dużą ilością perzu, stwierdziłem, że nie grzeje się, pracuje cicho i wszystko jest ok. Tak więc zobaczymy, co będzie. Fakt jest taki, że pomysł na maszynę jest ok, silnik ok, noże jak cię mogę, ale przekładnia do kitu. Za takie pieniądze i ilość pochwał odnośnie firmy texas - jestem rozczarowany.
pozdrawiam
Mariusz
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum