Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowa kosa spalinowa, jaka do około 1300.
Autor Wiadomość
efdoudox 

Dołączył: 06 Maj 2010
Posty: 1
Wysłany: 6 Maj 2010, 17:55   Nowa kosa spalinowa, jaka do około 1300.

Siemka. Chciałem kupić jakąś kose spalinową tak do około 1300PLN. Ze względu na to iż jestem całkowitym laikiem w tym temacie czy możecie mi doradzić na jakie parametry należy zwrócić uwagę, jakie firmy są sprawdzone i pewne, tak żeby za chwilę się nie popsuła. Do koszenia jest działka niewielka, tak ze 5 arów. Dzięki z góry za jakiekolwiek podpowiedzi:)
_________________
made by eFdoUdoX
 
stan 

Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 2
Wysłany: 8 Maj 2010, 11:19   

Pewnie każda firmówka bedzie dobra.

Na allegro widzialem takie tanie za 400zeta jak to: http://www.allegro.pl/ite...max_zestaw.html

To jest chinski pewnie produkt typu no-name. Ciekawe czy wytrzymalaby 2-3 sezony po 10 h koszenia w sezonie.

Mialem markową, ale ktos mi kiedyś zle zlozyl w serwisie i zatarla sie, a dalem 800zl 8 lat temu (makita). Teraz nie oplaca sie naprawiac, a ja znowu tak duzo nie kosze i zastanawiam sie czy nie wziac takiego junka za 400zł.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 23 Maj 2010, 17:09   

stan napisał/a:
Pewnie każda firmówka bedzie dobra.

Na allegro widzialem takie tanie za 400zeta jak to: http://www.allegro.pl/ite...max_zestaw.html

To jest chinski pewnie produkt typu no-name. Ciekawe czy wytrzymalaby 2-3 sezony po 10 h koszenia w sezonie.

Mialem markową, ale ktos mi kiedyś zle zlozyl w serwisie i zatarla sie, a dalem 800zl 8 lat temu (makita). Teraz nie oplaca sie naprawiac, a ja znowu tak duzo nie kosze i zastanawiam sie czy nie wziac takiego junka za 400zł.


wytrzymałaby ze 2-3 koszenia
Piszesz że miałeś markową Makite pewnie tzw "jajo" to były bardzo nieudane kosy zresztą są bo nadal są w sprzedaży.

Daj sobie spokój kolego z takim sprzętem, nie daj sie skusić niską ceną bo zobaczysz jak ci się nie "trafi" to będziesz z nią jeżdził aby po serwisach.
 
Artus70 

Dołączył: 25 Maj 2010
Posty: 2
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 25 Maj 2010, 15:40   Jaka kosa spalinowa ???

Podłączam się do tematu jaka kosa spalinowa na teren ok 2tyś m2 teren nie równy rózne zarośla typu krzaki drzewka gruba trawa..... Może ktoś z was ma doświadczenie w tym sprzęcie proszę o poradę co wybrać. Cena tak ok. 1 tyś zł ??
A co powiecie na coś takiego co to jest warte ???
http://allegro.pl/item104...nac_4w1_gw.html
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 25 Maj 2010, 23:16   Re: Jaka kosa spalinowa ???

Artus70 napisał/a:
Podłączam się do tematu jaka kosa spalinowa na teren ok 2tyś m2 teren nie równy rózne zarośla typu krzaki drzewka gruba trawa..... Może ktoś z was ma doświadczenie w tym sprzęcie proszę o poradę co wybrać. Cena tak ok. 1 tyś zł ??
A co powiecie na coś takiego co to jest warte ???
http://allegro.pl/item104...nac_4w1_gw.html


Kolego szkoda kasy takich kos mam średnio 20 na serwisie gwarancyjnych do naprawy.
W tych kosach padaja cewki, gażniki, głowice żyłkowe, przekładnie kątowe, zacierają się (gładż cylindra jest aluminiowa). Co tu dużo gadać to jest tania kosa i jakości nie mozna wymagać. Nie daj sie zwieść tekstami sprzedawców z allegro typu " duzo tych kos sprzedaję i ludzie są zadowoleni".
Jeżeli masz 1 tys zł to dołóż jeszcze 500-600zł i kup normalną markową Kosę typy Stihl FS 90 i modele wzwyż, Oleo-mac 740T itp. Zobaczysz że 500 czy 600 zł szybko wydasz na jeżdzenie z kosą po serwisach.
Ostatnio zmieniony przez dolek 25 Maj 2010, 23:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 26 Maj 2010, 07:25   

Oleomac 740 już przecież nie ma a teraz mają nowe modele znacznie słabsze od tych starszych cena z tą dokładką to już prawie kosa Kawasaki,i tak kupi sobie jakiegoś Chińczyka i będzie trząsł portkami kiedy mu nawali
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 26 Maj 2010, 19:04   

janek38 napisał/a:
Oleomac 740 już przecież nie ma a teraz mają nowe modele znacznie słabsze od tych starszych cena z tą dokładką to już prawie kosa Kawasaki,i tak kupi sobie jakiegoś Chińczyka i będzie trząsł portkami kiedy mu nawali


Jeszcze gdzieś na sklepach by znalazł ostatnie sztuki. A fakt że te nowe Sparty to lipy.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 27 Maj 2010, 07:46   

Sam dolek widzisz że produkcja w Chinach nie każdemu się opłaca,w tym przypadku cena została wysoka a jakość spadła bardzo,gdyby ceny zmniejszyli o "połowe" to jeszcze opłacało by się to cudo Chińskie kupić
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum