Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
stihl 350....jaka tarcza tnąca
Autor Wiadomość
Krasnolud 

Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 11
Wysłany: 5 Czerwiec 2011, 21:58   stihl 350....jaka tarcza tnąca

Jako że jest to mój pierwszy post .... to witam wszystkich użytkowników.

Posiadam od niedawna stihl_a 350, jest to moja pierwsza kosa. W związku z tym mam pytanie .... może śmieszne, ale wolę zasięgnąć opinii fachowców .... czy mogę zastosować tarczę tnącą (ząb strugowy) o średnicy 225 mm przeznaczoną do modeli wyższych niż mój. Moja obsługuje tarcze 200mm.

Pozdrawiam.
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 5 Czerwiec 2011, 22:03   

NIE Bo do większej srednicy potrzebna większa moc.Może być też ograniczenie wynikające z wielkości osłony
Ostatnio zmieniony przez conri 5 Czerwiec 2011, 22:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
Krasnolud 

Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 11
Wysłany: 5 Czerwiec 2011, 22:13   

Co do mocy biorę to pod uwagę .... normalna rzecz. Osłona to nie problem. Jedyną rzeczą której się boję to obroty max. wyższych modeli. Właśnie nie wiem jakie posiada np model fs450, bo wiadomo, że w takim przypadku różnica w średnicy odgrywa znaczącą rolę.
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 5 Czerwiec 2011, 22:21   

Trzeba przejrzeć katalog Sthila.Albo telefon do autoryzowanego sprzedawcy , serwisu.
Z praktyki wiem że nie zawsze większa tarcza daje lepsze efekty.Poza tym obciąża sprzęgło , przekałdnię .Tak zalatwilem sobie sprżegło. Dałem największą dopuszczalną,ale i tak było za cieżko.
 
Krasnolud 

Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 11
Wysłany: 5 Czerwiec 2011, 22:31   

Hmm ... katalog przewertowałem, nic o obrotach wyższych modeli tz. żadnych porównań. Dzięki za sugestie odnośnie sprzęgła. Właśnie takich rzeczy się obawiam.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum