Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Co to za machina i co jej dolega?
Autor Wiadomość
luki041 

Dołączył: 24 Lut 2012
Posty: 5
  Wysłany: 24 Luty 2012, 14:27   Co to za machina i co jej dolega?

Witam.
Postanowiłem naprawić swój stary czterosuwowy niby rosyjski ogrodniczek z 1962r.
Niestety dolega mu coś z gaźnikiem, a mianowicie bardzo ciężko się go odpala, a jeśli już odpali dostanie po chwili bardzo wysokich obrotów po czym gaśnie. Ciągniczek pali tylko jeśli stoi się nad nim i redukuje mu się ssanie- raz się wyłącza raz włącza inaczej gaśnie. Dodam, że bardzo ciężko jest wyregulować ten gaźnik bo albo ma za dużo paliwa i zalewa albo za mało i świeca jest okopcona. Dodam fotki owego ciągniczka. Ps. sory za nie najlepszą jakość.
http://zapodaj.net/e4a233ebe1a7.jpg.html
http://zapodaj.net/e4d7b657ce6b.jpg.html
http://zapodaj.net/f8d1a2ffefe9.jpg.html
Pozdrawiam.
 
piter5 

Imię: Piotr
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 20
Skąd: Bielawa
Wysłany: 24 Luty 2012, 19:34   

Witam !!!

A jak jest z dopływem powietrza do gaźnika czy filtr o ile się ostał nie jest zabrudzony :?:

Ale jak okopcona jeśli jest okopcona to albo bierze olej albo nadal jest za bogata mieszanka paliwowo powietrzna...

Dymi z tłumika :?: :?: :?:
Ostatnio zmieniony przez piter5 24 Luty 2012, 19:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
luki041 

Dołączył: 24 Lut 2012
Posty: 5
Wysłany: 24 Luty 2012, 21:12   

Z dopływem powietrza jest ok.
Z tym gaźnikiem i świecą jest tak, że albo dostaje za dużo paliwa i się zalewa, albo za mało i świeca jest odymiona.
Z tłumika nie dymi zdarzy mu się strzelić.
Przyczyna leży ewidentnie po winie gaźnika, ale niestety nie mam żadnej informacji jaki to jest model ciągniczka, nigdzie nie mogę go znaleźć w internecie. Posiadam jedynie informację, że na pewno nie jest to samoróbka i, że jest rosyjski :->
Dzisiaj udało mi się go odpalić jeździłem nawet nim, za drugim razem odpalił od "strzała" niestety euforia nie trwała długo ciągnik zgasł i zabawa zaczęła się od nowa :/
Teraz odpalić idzie, ale trzeba utrzymywać go cały czas na obrotach które są i tak nie równe cały czas domykając i odchylając ssanie, nie ma żadnej mowy żeby w ogóle ruszył do przodu bo od razu gaśnie :/
 
piter5 

Imię: Piotr
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 20
Skąd: Bielawa
Wysłany: 24 Luty 2012, 22:03   

Wiesz nie wiem czy mam do końca rację ale strzelanie w tłumiku to objaw napompowania paliwa i jego detonacji wysokie obroty wskazują na zbyt ubogą mieszankę wysokie obroty ale jałowe (nie dające pracy)
Rozbierałeś gaźnik dmuchałeś kompresorem :?:
 
piter5 

Imię: Piotr
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 20
Skąd: Bielawa
Wysłany: 24 Luty 2012, 22:23   

Z kolei następna rzecz jeśli nie gaźnik bo i tak być może to układ zapłonowy z tego co mówisz to sprzęcik nigdy nie miał dobrego spalania (okopcona,zalana świeca) po tylu latach a na pewno masz system młotek kowadło (jak w rometach dużych fiatach i małych ;) ) Więc jeśli chcesz to trzeba zaingerować w system zapłonowy,a przedewszystkim kondensator zobacz też czy styki przerywacza są nie nadpalone.
A strzelanie w gaźniku to objaw nieregularnej iskry (również)
Popróbuj trochę eksperymentu i zabawy a może to coś da
 
luki041 

Dołączył: 24 Lut 2012
Posty: 5
Wysłany: 24 Luty 2012, 23:27   

Tak gaźnik czyściłem, wszystko było już sprawdzane nawet gładź cylindra.
Jutro będę próbował ponownie gadzine odpalić 8-)
Możliwe, że może czegoś w gaźniku brakuje bo już mi słów brakuje...
Ale czy mogło by tak być skoro już nawet zaczął palić i jeździć? (chociaż nie na długo)
Jutro posprawdzam może podpasuje mu gaźnik od jakiejś SHLki albo WSKi, no cóż wiem, że trochę głupi pomysł no ale cóż muszę próbować :lol:
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 25 Luty 2012, 09:39   

Dla mnie jest to kopia silnika B&S gaźnik jest membranowy i sądzę że to ona szwankuje, w tych silnikach były już stosowane regulatory obrotów, mam prośbę rozebrany gaźnik i trochę więcej zdjęć poszczególnych elementów silnika zamieśc jeszcze na forum może się coś wyjaśni.
 
luki041 

Dołączył: 24 Lut 2012
Posty: 5
Wysłany: 25 Luty 2012, 16:01   

Dzisiaj niestety czas mi nie pozwolił "pokombinować" coś z ciągniczkiem, ale pare fotek strzeliłem: https://picasaweb.google.com/110699832559310214872/NowyFolder?authkey=Gv1sRgCMWK8YS8w5b7NA Ktoś wie co to za machina może być?
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum