Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosiarka victus odpala tylko na wolnych obrotach.
Autor Wiadomość
leszczyna333 

Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1
  Wysłany: 16 Czerwiec 2011, 16:26   Kosiarka victus odpala tylko na wolnych obrotach.

Witam,
mam problem z kosiarką, dziwna rzecz bo normalnie powinno się odpalać kiedy ta plastikowa rączka(znajdująca się z prawej strony ramy za którą trzyma się kosiarkę) jest przesunięta do dołu(czyli chyba na max. obr.) a ona odpala jak ustawię ją maxymalnie do góry (chyba na najwolniejszych obrotach) i wtedy pracuje a jak przesunę rączkę po środku( czyli w takim położeniu wcześniej kosiłam) to gaśnie. Mam nadzieję że ktoś zrozumie co napisałam.
I jeszcze jedno co się stanie jak zaleję nie czystą benzynę ale z domieszką oleju, takiego co dodaje się do piły spalinowej?
Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 16 Czerwiec 2011, 18:52   

Lej tylko czyste paliwo żadnych mieszanek, podaj jeszcze typ maszyny abym podpowiedzial resztę
Ostatnio zmieniony przez troku 18 Czerwiec 2011, 11:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 18 Czerwiec 2011, 11:31   

Witam.Dokładnie tak jak napisał wcześniej kolega Troku.Po Twojej wypowiedzi wnioskuję że, jest to maszyna z silnikiem czterosuwowym.Do tego typu silników stosujemy czystą etylinę,jeżeli wlejemy paliwo zmieszane z olejem (takie jak do silników dwusuwowych) silnik nie będzie pracował prawidłowo.Następna ważna sprawa, maszyną z linką regulacji prędkości obrotowej kosimy zawsze na ustawieniu "zajączka".Ponieważ w takim położeniu silnik osiąga maksymalną moc do pracy. :->
_________________
Henry58
 
krzychu1 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 147
Wysłany: 29 Czerwiec 2011, 11:52   

Prawdopodobnie masz zanieczyszczony gaźnik , lub zużyte membrany gaźnika jeśli to jest silnik Classic.
 
sebek2442 
Husqvarna

Imię: Sebastian
Wiek: 33
Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 23
Skąd: Mistrzewice
Wysłany: 6 Lipiec 2011, 20:52   

może być to i gaźnik ale równie dobrze tam są takie 2 sprężynki przynajmniej tak jest w kosiarkach z silnikami Hondy i B&S które są od ssania i od obrotów może sie wyciągnęła lub spadła zobacz dobrze kolego
Nie zawadziłeś w jakieś krzaki gałęzie itd. sprawdź to
_________________
Husqvarny
 
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum