Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowy BS 550 pali olej?
Autor Wiadomość
pete1989 

Dołączył: 25 Maj 2011
Posty: 2
Wysłany: 25 Maj 2011, 19:21   Nowy BS 550 pali olej?

Witam,

otóż zakupiłem 2 tygodnie temu nową kosiarkę Partnera P56-550SMDW z silnikiem Brigsa 550 Series 4,5 KM.Chciałbym uzyskać jakieś opinie czy to co się dzieje jest normalne czy lepiej jechać do serwisu i zgłosić sprawę.

Więc wygląda to tak że jak kosiarka stała teraz tydzień, po odpaleniu nie przykopciła nawet następnie pokosiłem z 15 minut zgasiłem. Po około pół minucie odpalam a tu kłęby niebieskawego dymu i tak przez kilka sekund, potem przestaje kopcić. Następne gaszenie i odpalanie - już nie kopci tak mocno ale widać że przez sekundę może dwie poleci taki delikatny dymek. Kosiarka kosiła może na razie ze 2,5 godziny. Jest jeszcze przed zmianą oleju po 5 godzinach pracy (tak zalecił serwis). Kosiarka podczas pracy strzela trochę w tłumik. Co jakiś czas słychać takie prychnięcia, ale czytałem wyżej gdzieś że jest to normalne w 450 i 500 więc może i w 550 również ? :)
Ostatnio zmieniony przez pete1989 25 Maj 2011, 19:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 25 Maj 2011, 19:39   

Kichanie jest normalnym objawem szczególnie jak sie za zagrzeje z tym dymieniem bym sie zastanowił ale skoro po chwili przestaje to jest ok
Ostatnio zmieniony przez troku 25 Maj 2011, 19:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 25 Maj 2011, 19:41   

Weź pod uwagę ze jest niedotarty uklad tłok cylinder.
Dymienie w chwili startu normalna rzecz.Po 2-3 sek zanika.
Proponuję poczekać z wizytą w serwisie.
 
pete1989 

Dołączył: 25 Maj 2011
Posty: 2
Wysłany: 25 Maj 2011, 21:39   

No właśnie też myślę że poczekam ze względu na docieranie się silnika. A dymienie to nie jest dym jak z papierosa tylko jakbym świecę dymną odpalił, całe podwórko w dymie. No i dymi tylko jak gorący po odpaleniu. Jak zimny nic a nic.

Ale dziękuję za odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony przez pete1989 25 Maj 2011, 21:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 25 Maj 2011, 21:46   

Miałem podobnie z nową kosiarką zakupioną tacie (NAC w zamian za Al-Ko, opłacało się :) )
Docierałem ją na oleju Lotos Garden i dymiła, jak z grilla po kościele w niedzielę.
Przeszedłem na syntetyka....tak tak po powodzi i tak mi niezależało, musiałem rozebrać silnik, wyczyścić ze szlamu i zalałem 5W30. Po dymku ani śladu.
Więc albo olej albo ułożenie pierścieni zrobiło cud.
Apropo syntetyka, robię doświadczenie, więc proszę mnie nie wyśmiewać. Trochę teorii na temat olejów już obaliłem ;) i narazie współpracuje z...
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang - Mapa Forum