Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z kosiarką - falujące obroty
Autor Wiadomość
Gran3eR 

Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 4
Wysłany: 28 Lipiec 2011, 13:56   Problem z kosiarką - falujące obroty

Witam! Posiadam kosiarkę OHV K500 o mocy 4KM (bez napędu) zakupioną w serwisie Oleo-Mac. Posiadam ją 3 miesiące i problem polega na tym że po odebraniu kosiarki ze serwisu Oleo-Maca (falujące obroty były) przy pierwszym koszeniu problem się ponowił tzn. kosiarka na ssaniu ładnie pracuje (jedynie kolorek spalin jakiś ciemniejszy) ale po przejściu na tryb koszenia (dźwignia do góry) kosiarka chodzi normalnie przez jakieś 10 sekund, potem zaczynają jej obroty wariować, raz niżej raz wyżej aż w końcu przydusi ją i zgaśnie.

Sprawdziłem święcę (OK), filtr (czysty i suchy), odkręciłem taką śrubkę (pod filtrem) i wypłynęło mi trochę paliwa i żadnego ''syfu'' tam nie było. Jak pracowała kosiarka to odkręciłem korek baku i zostawiłem ją tak, po chwili zgasła (nie pomogło). Zastanawiam się czy to nie jest wina paliwa. Olej jest, leję taki jak w poniższym linku.

Tak wygląda moja kosiarka: - tyle że moja jest bez napędu
LINK DO KOSIARKI

Ktoś wie co jej dolega?
Ostatnio zmieniony przez Gran3eR 28 Lipiec 2011, 13:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
krzychu1 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 147
Wysłany: 28 Lipiec 2011, 14:10   

Może dostawać za mało paliwa i stąd takie objawy. czyli zanieczyszczony gaźnik. Jak jest na gwarancji to oddaj ją spowrotem, niech oni się martwią.
 
Gran3eR 

Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 4
Wysłany: 28 Lipiec 2011, 14:16   

Masz rację ale byłem z tym na serwisie, przed wczoraj odebrałem kosiarkę nie chcieli żadnej opłaty a wczoraj kosiłem i znowu te samy objawy ;/ już nie wiem co mam robić. Jedynie co mogę to kupię lepsze paliwko bo mi się zdaje że obecnym jest coś nie tak.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 28 Lipiec 2011, 17:04   

A jak lekko zmniejszysz to tez faluje na niższych obrotach?
 
Gran3eR 

Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 4
Wysłany: 30 Lipiec 2011, 15:38   

Na tych najniższych nie faluje, dopiero od tych jakby średnich do najwyższych obrotów falują obroty - na ssaniu nie wariują obroty. Nie wiem co mu jest :cry:
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 30 Lipiec 2011, 16:51   

A może trawa mokra i ciężko jej pracować ,wtedy dodaje sobie sama gazu aby nie wejść na za niskie obroty,Takie automatyczne ssanie.Miewałem tak w Quatro 40 B&S.bb
 
Grenio 
serwis

Imię: Grzegorz
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 2
Skąd: Garwolin
Wysłany: 30 Lipiec 2011, 17:06   

Witam, jestem nowym członkiem forum ale Panowie problem jest w czym innym.
Paliwo przechowywane w zwykłym zbiorniku plastikowym zatyka dziurki w dyszy ponieważ zbiornik plastikowy rozpuszcza się od środka.Należy wijąc gaźnik umyć w myjce ultradźwiękowej oraz założyć nowe uszczelki i po problemie . Sprzedawca powinien uczulić w czym przechowywać paliwo.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 30 Lipiec 2011, 18:46   

Te silniki maja problemy z gaznikami należy dbać o czystość paliwa wypalac je do końca i nie trzymać w zbiorniku, stop aluminium rozpuszcza sie w naszej Pb 95 i stad ten osad na Sitku i na dyszach reszta w waszych rękach
 
Gran3eR 

Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 4
Wysłany: 1 Sierpień 2011, 21:57   

No to teraz co mam zrobić? Wypalić te paliwko do końca i zalać nowe ale tylko trochę bo mówiłeś że mam nie nalewać za dużo (a nalewałem do pełnego baku). A co z gaźnikiem? Trzeba go wyczyścić? Znowu na serwis trzeba jechać?
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2 Sierpień 2011, 19:25   

Grenio napisał/a:
Witam, jestem nowym członkiem forum ale Panowie problem jest w czym innym.
Paliwo przechowywane w zwykłym zbiorniku plastikowym zatyka dziurki w dyszy ponieważ zbiornik plastikowy rozpuszcza się od środka.Należy wijąc gaźnik umyć w myjce ultradźwiękowej oraz założyć nowe uszczelki i po problemie . Sprzedawca powinien uczulić w czym przechowywać paliwo.

Plastikowy zbiornik i jeszcze ta myjka ultradźwiękowa. A zwykła bezyna ekstrakcyjna już nie wystarczy?
Na takie bzdury, mój tato dał się nabrać handlarzowi Stihla, który sprzedał mu kanister za 37PLN, że niby nie rozpuszcza paliwa (czyli po części tu kolega miałby rację)
Na każdym opakowaniu, jest cecha, z jakiego materiału jest wykonany. Stihlowskie to PE-HD, z biedronki też o dziwo PE-HD (dla niewtajemniczonych polietylen wysokiej gęstości)
Trochę o polimerach na uczelni się uczyłem,ale żeby benzyna PEHD rozpuszczała, to nie słyszałem.
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2 Sierpień 2011, 19:30   

A na marginesie: jak myślisz, z czego jest zrobiony gaźnik w B&S Classic?
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
krzychu1 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 147
Wysłany: 2 Sierpień 2011, 19:35   

Serwis i ponowne czyszczenie gaźnika i przydałoby sie zbiornik też wypłukać , zapewne po pierwszym czyszczeniu wleciał znowu jakiś syf.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 2 Sierpień 2011, 20:03   

Ja koledzy tankuje kanistry i auto na neste i u mnie nic sie nie dzieje z paliwem kosiarki i kosa zawsze pala i pracują jak należy wiec chyba u was jest lipne paliwo lub jak wyżej przechowujecie w złych kanistrach
 
Paralaksa 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 30
Wysłany: 3 Sierpień 2011, 11:52   

Zwykłe plastiki mogą elektryzować się w kontakcie z benzyną.
_________________
pozdrawiam
 
krzychu1 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 147
Wysłany: 3 Sierpień 2011, 13:05   

:shock: :shock: A mozesz jaśniej?
I co ma wspólnego elektrostatyka do jakości paliwa i zanieczyszczania gaźnika?? :shock:
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 3 Sierpień 2011, 19:18   

Za chwilę zacznie się obalanie jakiegoś prawa fizyki :)
Każdy materiał nie bedący przewodnikiem, gromadzi ładunki elektrostatyczne, czyli popularnie mówiąc, elektryzuje się.
Odbiegamy jednak panowie od tematu...
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
krzychu1 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 147
Wysłany: 3 Sierpień 2011, 19:40   

Wiem o tym , dlatego zapytałem kolege co ma wspólengo z zanieczyszczaniem paliwa. Bo przez takie wypowiedzi wprowadza ludzi w błąd i coniektórzy moze zaczna uziemiać zbiorniki w kosiarkach albo będa zakłądać róznicówki myslac że to poprawi jakość paliwa :-D
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 3 Sierpień 2011, 19:53   

Prawdę mówiąc jakość paliwa zależy od dwóch czynników gdzie je tankujemy i w czym przechowujemy
 
krzychu1 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 147
Wysłany: 3 Sierpień 2011, 20:03   

I można dodać jeszcze jeden czynnik: jak długo je przechowujemy.
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 9 Sierpień 2011, 21:53   

Witam,oraz w jakich pojemnikach.
_________________
Henry58
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum