Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Skrzywiony wał korbowy
Autor Wiadomość
maciekp02 

Dołączył: 05 Sie 2011
Posty: 2
Wysłany: 5 Sierpień 2011, 13:27   Skrzywiony wał korbowy

Witam. Mam mały problem z kosiarką. Kosząc trawę(bardzo gęstą i wysoką) nie zauważyłem pnia po ściętej kilka lat temu jabłoni. Kosiarka zgasła. Gdy ją odpalę, co jest bardzo trudne bo koło zamachowe bardzo ciężko chodzi, dostaję takich drgań, że ciężko ją utrzymać w rękach. Zajrzałem pod spód i niestety ale wał korbowy jest skrzywiony o jakieś 5mm. Rozkręciłem silnik ale nie mogę zdjąć misy olejowej. Chyba muszę najpierw trochę ten wał naprostować. Czy jest jakiś sposób żeby to zrobić lub jakiś inny aby ją zdjąć?
Czy coś jeszcze mogło ulec zniszczeniu? Silnik to Briggs & Stratton serii 550. Z góry dzięki za pomoc ;)
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 5 Sierpień 2011, 16:50   

Musisz wyprostować wał na przyrządzie lub oddać do warsztatu
 
maciekp02 

Dołączył: 05 Sie 2011
Posty: 2
Wysłany: 5 Sierpień 2011, 20:29   

Właśnie o to chodzi, że nie chcę łazić po serwisach tylko wstawić nowy. Może by go tak ściąć?
 
krzychu1 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 147
Wysłany: 5 Sierpień 2011, 21:31   

Popróbuj jeszcze troche lekko popukać powinien zejść wał. Wsadz ręke pod miske z silnikiem odwróconym do góry kołami i udeż kilka razy młotkiem w wał musi wyjśc.
Ja osobićie wału z takim skrzywieniem bym nieprostował, 5mm to jednak dużo, po prostowaiu może pęknąć,a na pewno wykrzywi się jeszcze bardziej po kontakcie z czymś twardszym.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 7 Sierpień 2011, 11:44   

Należy najpierw naprostowac by przy wyciąganiu nie uszkodzić miski olejowej. Mozna oczywiście uciąć koniec wału tuż przy misce.
Ostatnio zmieniony przez troku 7 Sierpień 2011, 11:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 9 Sierpień 2011, 21:48   

Witam, koledzy prostowanie wału wykonuje się na specjalnym przyrządzie bez demontażu go z karterów. Aby wyjąć wał z misy olejowej to nie "pukaj żadnym młotkiem" tylko wyczyść powierzchnię drobnym papierem ściernym.Misa powinna zejść z lekkim oporem który będzie stawiał uszczelniacz.Jeżeli będziesz działał siłowo to dojdzie do zaklinowania i zniszczenia czyt. pęknięcia miski olejowej.Marginesem mówiąc, technologia nie przewiduje prostowania wału korbowego, często jest to wykonywane. :-)
_________________
Henry58
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum