Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki model malej kosiarki elektrycznej wybrac-250zł
Autor Wiadomość
zibi_21-1984 
[_____________]

Wiek: 39
Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 1
Wysłany: 27 Sierpień 2012, 17:59   Jaki model malej kosiarki elektrycznej wybrac-250zł

Witam .Postanowiłem że zapytam jednak na forum ponieważ kompletnie nie wiem jaką kosiarke kupić .Mianowicie ma być to mała elektryczna kosiarka aby kosic co połtora tygodnia ok 40 m2. Używam teraz takiej robionej kosiarki z silnika z pralki juz od dosc dawna , ale jest to za słabe i silnik się zatrzymuje nieraz, kosi bo kosi ale juz nie mam nerwów, więc postanowiłem ze kupie coś z czym się przyjemniej pracuje:)
Cena ok 250zł. Patrzyłem na jeden z serwisów aukcyjnych i pojeżdziłem w okolicy po sklepach i mam na uwadze modele:

Faworyt LM-C3302 1000wat w mrówce za 229zł

Lider KC1000A 1000w, chyba najmniejsza kosiareczka , sklep majster 199zł

a z portalu aukcyjnego to : NAC YT 5107 -sprzedaje sie dosc dobrze ,180zł

AL-KO 3.22 E 3.2 E 1000W -250zł

Pure Garden QT3003 180 zł

uzywka BLACK&DECKER EMAX32 1200W - 190zł z gwarancją 6msc.

Lepiej zeby kosiarka miała kosz plastikowy czy materiałowy, Silniki mocowo takie same lecz jak z awaryjnością? Szerokosc koszenia podobnie-ok32-33cm, kosze ok30l, Który sprzęt lepiej omijać ? Ten NAC mnie kusi lecz pierw wole zapytać.
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 27 Sierpień 2012, 22:28   

Patrz jaki serwis masz najbliżej. Kiedyś (10~15 lat temu) Victus sprzedawał kosiarki Kiwi i Bingo. Genialne były i do dzisiaj chodzą. A obecnie kosiarki elektryczne to jakieś nieporozumienie. Chyba im celowo żywotność skrócono. Jako tako jakościowo trzyma się polski Jak-Met z Kraśnika. Ale jest sporo droższy niż chińszczyzna.

Współcześnie na potęgę sypią się włączniki, silniki, kondensatory. I ból ten nie dotyczy jednego producenta, ale w zasadzie wszystkich. Tak więc nie wiem co mógłbym doradzić.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 28 Sierpień 2012, 16:42   

Fakt kiwi i bingo to był super wypust chodzą do dzisiaj i można kupić nadal części zamienne, teraz aby kupić tej klasy kosiarkę trzeba wydać 700 zł naprzykład na kosiarkę brill, ( alko ) to to samo
Ostatnio zmieniony przez troku 28 Sierpień 2012, 16:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 28 Sierpień 2012, 23:13   

Z Al-Ko się nie wypowiem, za mało ich sprzedaliśmy. Ale fakt, żadna nie wróciła. W tym roku głównie sprzedawaliśmy Silver Classic 3.8E. Strasznie upierdliwa w montażu, szczególnie jeżeli chodzi o klapę kosza. Odpukać żadnej reklamacji. Zobaczymy za rok-dwa co się będzie działo. No ale Al-Ko i Brill dają 3 lata gwarancji. Powinno być w porządku.

Stare kosiarki Oleo-Mac'a elektryczne K40/DP40 były całkiem żywotne, chociaż z tego co pamiętam "skandalicznie" drogie.

A części do Kiwi i Bingo są bo to najzwyklejszy Castelgarden. Pasują części z np. Makity ELM3300/3700.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 29 Sierpień 2012, 04:24   

K 40 p oleo Mac jest dobrą konstrukcją sprawdzoną i mało awaryjną a cena w granicy 500 zł to nie tragedia biorąc pod uwagę długą żywotność maszyny
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum