Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosiarka Murray MX 500E
Autor Wiadomość
ponczo12496 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 42
Wysłany: 29 Maj 2012, 16:13   Kosiarka Murray MX 500E

Witam,
moja kosiareczka Mtd 51 B0 przeżywa już swoje ostatnie chwile. Dlatego pora porozglądać się za jakimś nowym sprzętem. W Obi znalazłem taką oto maszynę http://pokazywarka.pl/bdd45q/ . Wiem, że wózki Murray są raczej ok tylko pytanie co to za model silnika B&S ? Jak się on sprawuje? Proszę o skomentowanie tej maszyny.
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 29 Maj 2012, 17:47   

Daj fotkę swojej "emerytki"- też jeżdżę MTD i szukam pierwowzoru bo brak danych.(51 cm)+naped +3W1
To co proponujesz-odradzam.
4kM na napęd i koszenie to troche mało.
Szukaj ze sprawdzonymi starszymi silnikami B&S serii 626/650 /675/ z pompką primerem,
Nowe=nietrwałe.Klient musi zmieniać często, a produkcja iść . A naprawy mają byc nieopłacalne dla uzytkownika.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 29 Maj 2012, 18:17   

Cienki model odradzam z centralną regulacją koszenia
 
ponczo12496 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 42
Wysłany: 29 Maj 2012, 20:10   

http://pokazywarka.pl/u7dkov/ - moja kosiareczka po pracy w spartańskich warunkach.
Panowie jeżeli odradzacie ten model to może wybierzcie dla mnie coś porządnego z tej strony http://www.irpol.pl/index.html . Kwota to +/- 1000 zł, napęd może być może go nie być, powierzchni nie będę podawał bo tak to by się przydało szukać sprzętu w kategoria traktorki :mrgreen:
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 29 Maj 2012, 20:33   

Skoro podajesz że areał "traktorowy" to tym bardziej nie zrozumiałały argument że ma być to "zamienił stryjek ..."

Na pewno nie 3.5-4 KM.
Do 1000 to tylko standard z wyrzutem bocznym i slabymi silnikami. W ej cenir będzie trudno coś trwałego i mocnego.(nawet bez napedu)
 
ponczo12496 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 42
Wysłany: 29 Maj 2012, 20:50   

Proszę również mnie zrozumieć. Na razie sam nie zarabiam bo jestem trakcie edukacji. Kosiarkę kupują moi dziadkowie, ja tam tylko robię za darmową siłę roboczą. Każdy wie, że przeciętnego Kowalskiego nie stać na kosiarkę jak z amerykańskiego snu tym bardziej emerytów. Kwota to max 1000 pare zł na więcej dziadków po prostu nie stać. Dlatego proszę o dobór czegoś optymalnego i dosyć trwałego. Wiem, że za tą cenę jest to raczej nierealne lecz biorąc pod uwagę Państwa doświadczenie na ten temat jestem pewny że coś mi polecicie.
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 29 Maj 2012, 21:06   

Kosiarki nie kupuje sie na jeden sezon.Warto zastanowić się nad "oszczędnoscią" Też jestem "szkot", ale biednego ne stac na zakup tandety.Chyba ze lubi dwa razy płacić.Rozważ zakup na raty. 100-150PLN miesiecznie wydaje sie nie wiadomo na co.A tu zakup z satysfakcją.
Tym bardziej ze to Ty będizesz operatorem.Nie chcesz sobie ułatwić pracy.
Dziadkowie niech dadza 1000 a ty dla swojego komfortu dodaj te 300-a moze więcej.
Tym bardziej ze wiele marketów i sklepów oferuje sprzedaż ratalną bez oprocentowania,
A i w marketach mozna trafić solidny sprzęt.Ale nie za 1000pln.
W wątkach są parametry silnika w zalezności od powierzchni.I spsobu użytkowania(Pochyłości, nawroty,istniejące nasadzenia.
Każdy zwykle chwali swoje rozwiazania.Popatrz na fotki , zwróc uwagę na solinosć spawów,zgrzein, śrub i chwytów.Grubosć blachy lawety, kola(bieżnik głeboki , płytki)
Jak wybierzesz przedstaw -co?
 
ponczo12496 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 42
Wysłany: 29 Maj 2012, 21:20   

Od jakiegoś czasu podczas gdy przeglądam różne kosiarki rzuca mi się w oko ta maszyna http://www.irpol.pl/Kosia...6_SD-1317.html. Czytając Państwa posty stwierdzam iż silnik jest dobry. Tylko myślę czy ten plastik na czole wózka wytrzyma lekkie zderzenie z przypadkowym drzewkiem :mrgreen:
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 29 Maj 2012, 21:42   

Rozsądna tylko niedostępna z tego co piszą na stronach.A plastik na froncie jest"zderzakiem" i osłoną napędu.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum