Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
MTD 46 z Honda OHV135 czy Makita z B&S 625
Autor Wiadomość
ppaawlik 

Dołączył: 12 Cze 2012
Posty: 2
Wysłany: 12 Czerwiec 2012, 18:19   MTD 46 z Honda OHV135 czy Makita z B&S 625

Witam,

Jak w tytule. Szukam spalinówki na niewielki trawnik ok 500m2 ( denerwuje mnie kabel od el. a na aku szkoda mi pieniędzy). Ktyteria
1. Dobry jakościowo silnik o wystarczającej mocy
2. nie za duża 46-48cm szer.
3. Brak napędu - nie potrzebuję
4. koła lozysk

Zastanawiam się nad modelami wymienionymi w tytule:

w MTD kusi mnie silnik OHV 135 Hondy. koła nie są natomiast łożyskowane, regulacja każdego z osobna. rozmiar mały więc ok, wydaje się solidna ( poza kolami). duży plus to porządny serwis blisko domu. Obawiam się tylko tych kół i czy moc wystarczająca.

Makita, bo czytałem, że solidnie zrobiona, ma silnik B&S625 - mniejsze na forum odradzane, koła za to łożyskowane, regulacja też każdego z osobna. serwis też blisko

Dylemat to tak naprawdę: silnik OHV Hondy, ale koła bez łożysk czy B&S625 i koła na łożyskach?

.... no chyba, że polecicie coś innego, małe, bez napędu, ale z dobrym silnikiem?

Pomożecie?
 
ppaawlik 

Dołączył: 12 Cze 2012
Posty: 2
Wysłany: 14 Czerwiec 2012, 07:43   

Nikt nie pomoże...? To co mam napisać ogólne pytanie w stylu ... kosiarki baz napędu do 1400zł? Wtedy wywiąże się dyskusja na 5 stron pomiędzy osobami, które nie mają żadnego doświadczenia.... Nie ma żadnego fachowca na tym forum?
 
krzychu1 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 147
Wysłany: 14 Czerwiec 2012, 07:49   

Bierz Honde, fajny silnik mało awaryjny i mało pali, dużo lepszy wybór niż Briggs.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 14 Czerwiec 2012, 08:16   

Zdecydowanie B&S,jest sporo tańszy w serwisie,masz wszystkie części,każdy ci go z czasem naprawi,Honda to drogi serwis,z częściami problemy,padające często gażniki,pasek rozrządu(droga wymiana)
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
krzychu1 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 147
Wysłany: 14 Czerwiec 2012, 14:46   

No właśnie tanie części bo się czesto psuje hehe. CO kolego w gaźniku padnie? zabrudzi się??
Jak często co 10 lat? Pasek jak długo wytrzymuje wg ciebie rok , poł, to jest często,a te paski spokojnie wytrzymują dłuuugie lata ciężkiej pracy, gaźniki się niepsują(np w silniku gc160 w glebogryzarce 10 lat bez awaryjnej pracy , jedyne co był czyszczony gaźnik po 6latach).

DO tego w Briggsie notorycznie obcinaja się kliny na kole, krzywią sie wały od byle udeżenia( hona pod tym względem jest o niebo lepsza), kolektorki lubiące pękać albo się luzować. Dość szybko rozregulujace się luzy na zaworach( zbyt małe na ssacym przewaznei), częste problemy z zapalaniem. to są wady briggsa.

I niewiem co wyjdzie tańsze w serwisie ? niepsujaca sie honda czy awaryjny briggs.
Z honda pojedzie raz na kilka lat( jeśli wogóle pojedzie) a z briggsem kilka razy.
Briggs jest dobry (lepszy od hondy) bo jest tani jak tanie wino jest dobre bo jest tanie. Tyle w nim lepszości. Każdy leci na cenę nielicząc sie z tym ze będzie sie zypało potem, niczym z chińskimi piłami...
Ostatnio zmieniony przez krzychu1 14 Czerwiec 2012, 14:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 14 Czerwiec 2012, 16:05   

Hehehehe jak widze Pan wielki mechanik i znawca,w Hondzie jak byś nie patrzył wały tez się gną a przy okazji nie raz gną się laski zaworów,paliwo i filtr powinny być czyściutkie bo zaraz kuleja obroty i serwis i płacimy,paski też sie rwą więc nie piernicz głupot,w tamtym roku klient czekał pół roku na ściągnięcie paska rozrządu,i co to ma być takie dobre hahah nie rozśmieszaj mnie,jak chcesz cos reklamować na siłę to zrób to trochę lepiej
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
Ostatnio zmieniony przez janek38 14 Czerwiec 2012, 16:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 14 Czerwiec 2012, 17:07   

Jestem za BRIGGSEM!!!!!http://e-kosiarki.net/templates/TeskoGreen/images/ranks/icon/icon6.gif
 
krzychu1 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 147
Wysłany: 14 Czerwiec 2012, 18:45   

Nie reklamuje na siłe, wiem co pisze.
To że zdaży sie zę pasek sie urwie to normalne nawet w najlepszej maszynce, ale niewciśniesz mi głupoty ze w hondzie wały gna sie tak samo szybko jak w briggsie i że te paski notorycznie się rwą, to ze zdazył sie taki prezpadek z paskiem to nieznaczy ze lecą cały czas.
Widocznie są bardzo rządkie przypadki zerwania paska skoro trzeba było go sciagać z Japoni i czekać AŻ poł roku. Jesli były by wadliwe lub chociarz jakby sie rwały tak jak mówisz to kazdy serwis miałby je na stanie.
To co się najczęściej psuje jest w każdym serwisie.

TO ze filtry powinny być czyste to chyba oczywista sprawa.
Jak narazie najwięcej cześci idzie do Briggsa a do Hondy osobiście niesprzedałem ządnego wału od 4 lat, brigsowskich krzywych moge ci podesłać kilkanaście, jeszcze kilkanascie jest krzywych w silnikach jak chcesz.
Oczywiści ekażdy sprzet sie moze popsuc ale honda jest duuuuużo mniej awaryjna od briggsa.
Briggs ma tą przewage że jest tani i jest go multum.

A zapomniałem w briggsach też bardzo często urywają się korbowody.
Może też zaprzeczysz co?

żeby niebyło, niejestem srzedawcą hondy i niewciskam na siłe.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 15 Czerwiec 2012, 08:27   

Zwykłe porównanie,sprzedaż B&S ok 90% a reszta czyli ok 10% to Chinole,Hondy itp.,ponadto sam sobie przeczysz że nie sprzedajesz a jednak sprzedajesz a poza tym kto sprzedaje wały jak się je prostuje i jest sporo taniej,po co naciągać klientów na niepotrzebne wydatki????
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
krzychu1 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 147
Wysłany: 15 Czerwiec 2012, 08:55   

Sprzedaje ale częsci.
Masz jakieś konkretne dane odnośnie sprzedaży, że piszesz o konkretnych wartościach?
Wiem ze sporo więcej jest Briggsów ale to właśnie ze wzgledu na cene( jak sam piszzesz o prostowaniu bo tanio), hond ajest sporo drozsza. A w Polsce wiadomo ze każdy patrzy na cene , ludzie wola kupić gówno( jak np chińskie piły) i latać potem kilkadziesiat razy do serwisu , niz wydać więcej kasy raz na długie lata.
TAkie są realia w naszym kraju

Sprzedaje używane wały proste( przeważnie z silników z urwanymi korbowodami) dlatego jest to lepsza oferta od prostowania. Prostowane niestety juz niemaja tej wytrzymałosći co nowe i jeszcze szybciej się skrzywią. A są tacy ludzie ze za wszelką cene chca prostować wały z ponad 1cm skrzywieniem, a taki to moze nogi poobcinać.
I piszą ze nawte prostują wały któe TAK MOCNO SA SKRZYWIONE że juz sie zablokowały w panewce!!! jak takiwał potem ma być prosty?? i się nieurwać ludzie opanujcie się! Lekkie skrzywienie 1-2mm to owszem ale jak sie skrzywi sama końcówka , to moze jeszcze troche pochodzić ale w innych wypadkach to wał nadaje sie tylko na prztop.
Zapomniałęm dodać że wał moze pęknac już przy prostowaniu.

Cena też niezłą 100zł za prostowanie wąłu + 2 przesyłki po ok 30zł ( licząc na taniego kuriera a niezawsze tak mozna wysłąć a wtedy koszt wysyłki rośnie do nawet 50zł) to razem 160-180zł za prostowanie wału które nic niegwarantuje, do tego dolicz ew jeśli wał pęknie(przyprostowaniu) to jest człowiek w plecy 2x wysyłka ( niewiem jak z robotą czy wtedy liczą jak pęknie czy nie) i tak czy siak drugi wał trzeba kupić. I koszty rosną. To jest oszczędnośc tak?
A używany prosty wał ( na tą chwile) ok 50-80zł i nazywsz to naciaganiem na koszty :roll: :roll:
A nowe wały już można kupic od 180zł. I jak myślisz co ludzie wybiorą ,prostowanie za 180, nowy za 180 czy uzywany oryginał za 90?
Ostatnio zmieniony przez krzychu1 15 Czerwiec 2012, 09:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 15 Czerwiec 2012, 15:46   Re: MTD 46 z Honda OHV135 czy Makita z B&S 625

ppaawlik napisał/a:
Witam,

Jak w tytule. Szukam spalinówki na niewielki trawnik ok 500m2 ( denerwuje mnie kabel od el. a na aku szkoda mi pieniędzy). Ktyteria
1. Dobry jakościowo silnik o wystarczającej mocy
2. nie za duża 46-48cm szer.
3. Brak napędu - nie potrzebuję
4. koła lozysk

Zastanawiam się nad modelami wymienionymi w tytule:

w MTD kusi mnie silnik OHV 135 Hondy. koła nie są natomiast łożyskowane, regulacja każdego z osobna. rozmiar mały więc ok, wydaje się solidna ( poza kolami). duży plus to porządny serwis blisko domu. Obawiam się tylko tych kół i czy moc wystarczająca.

Makita, bo czytałem, że solidnie zrobiona, ma silnik B&S625 - mniejsze na forum odradzane, koła za to łożyskowane, regulacja też każdego z osobna. serwis też blisko

Dylemat to tak naprawdę: silnik OHV Hondy, ale koła bez łożysk czy B&S625 i koła na łożyskach?

.... no chyba, że polecicie coś innego, małe, bez napędu, ale z dobrym silnikiem?

Pomożecie?


Ja pisałem że odradzam zakup kosiarki z napędem ze regulacja szybkości tzw naped szybciej/wolniej.
Silnik Hondy 135 to żadna rewelacja bo on ma aluminiowa tuleje tak samo jak Briggs 625, poza tym w Hondach są problemowe gażniki.
Jeśli chodzi o silnik to w tym zestawianiu polecam Briggsa 625
 
KcPr 
jedna słuszna marka H.

Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 28
Wysłany: 27 Czerwiec 2012, 12:08   

dolek napisał/a:
Ja pisałem że odradzam zakup kosiarki z napędem ze regulacja szybkości tzw naped szybciej/wolniej.
Silnik Hondy 135 to żadna rewelacja bo on ma aluminiowa tuleje tak samo jak Briggs 625, poza tym w Hondach są problemowe gażniki.
Jeśli chodzi o silnik to w tym zestawianiu polecam Briggsa 625


Gwoli ścisłości, "tuleja" cylindra w Hondze 135 jest napawana i szlifowana. Nie odbiega parametrami od tulei stalowej, ale nie ma możliwości jej szlifowania na nadwymiar i tak naprawdę to jest jedyna różnica.

W B&S nie wiem jak jest z tą tuleją.

Gaźniki w Hondzie nie są bardziej problemowe niż inne, szczególnie że czasem ta sama firma robi gaźnik do Hondy co do np B&S. (np gaźniki firmy Mikuni)
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime - Mapa Forum