Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
victus vs alko
Autor Wiadomość
Yazz 

Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 15
Wysłany: 18 Czerwiec 2014, 13:28   victus vs alko

Witam mam taki dylemat potrzebuję kosiarkę do ok 1300-1500 zł ma być napęd i kosz i szerokość ok 50 cm. koszenia dość dużo traktorek nie wchodzi w grę. I mogę kupić polecanego Vitusa z silnikiem k800 lub mam ofertę alko model 5200 z silnikiem B&S dov 700 kosiarka jest w sklepie oddana przez kupującego w tamtym roku gdyż stwierdził że jest za mała jednak. wygląda jak nowa używana podobno 5 minut. cena tego alko to k 1700 zł co wybrać? słyszałem że w alko padają napędy prawda? silnik dobry? Nikt nie doradzi bo sprawa dość pilna miałem dziś jechać kupować ale dałem sobie spokój pojadę w piątek.
  
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 18 Czerwiec 2014, 17:47   

Bardzo podobne kosiarki, Victus będzie mniej palił.

Alko sprawdzone, dobra trwała jednostka, Victus dobrze wygląda, dobrze pracuje. Za kilka lat pewnie będę mógł napisać, że trwały, na razie mogę gdybać.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
Yazz 

Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 15
Wysłany: 18 Czerwiec 2014, 18:37   

No właśnie mam dylemat a patrząc cenowo to victus 1199 a nowa alko 2499 zł więc cenowo to jest przepaść
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 19 Czerwiec 2014, 01:02   

wybierz victusa vss 53 tk to dobry sprzęt za te pieniądze a i serwis w razie W masz

tu masz adres sklepu gdzie mają go w dobrej cenie

https://ekosiarka.eu/produkt-kosiarka-victus-vss-53-tk-allroad-4-1819.html?l=pl
  
 
Yazz 

Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 15
Wysłany: 19 Czerwiec 2014, 08:13   

victusa mam sklep 2 km od siebie w tej samej cenie. alko mam z 15 km także też nei ma problemu. zastanawia mnie ta różnica w cenie tzn victus jest 2 razy tańszy. dlatego trochę się napaliłem na to alko za 1600-1700 zł. Silniki B&S seria 700 niby żeliwne tuleje .
 
wapniak 

Imię: Piotr
Dołączył: 14 Cze 2014
Posty: 3
Wysłany: 19 Czerwiec 2014, 09:01   

:-) Rozmawiałem z gościem, który naprawia od lat kosiarki i powiedział mi, że w momencie kiedy kosiarka zaczyna brać olej i kopcić nawet gdyby kosztowała 2,5 tys. zł i tak pójdzie na złom bo naprawa silnika nie wchodzi w rachubę, jest albo nie możliwa albo nieopłacalna. Uważam, że przepłacanie za sprzęt do koszenia trawy mija się z celem. Ważne jest aby kółka w kosiarce były solidne i łożyskowane, w miarę duże a obudowa aluminiowa bo nie rdzewieje. Dobrze, jeżeli regulacja wysokości cięcia jest centralna a nie każde z kół osobno, bo to lubi się przestawiać a dźwignie przeszkadzają przy koszeniu koło krzewów i murków. Trwalszy, cichszy i oszczędniejszy jest oczywiście silnik 4 suwowy.
 
Yazz 

Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 15
Wysłany: 19 Czerwiec 2014, 11:49   

czyli nie przepłacać i brać tego victusa?
 
Agart 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 94
Wysłany: 19 Czerwiec 2014, 11:57   

wapniak napisał/a:
:-) Rozmawiałem z gościem, który naprawia od lat kosiarki i powiedział mi, że w momencie kiedy kosiarka zaczyna brać olej i kopcić nawet gdyby kosztowała 2,5 tys. zł i tak pójdzie na złom bo naprawa silnika nie wchodzi w rachubę, jest albo nie możliwa albo nieopłacalna. Uważam, że przepłacanie za sprzęt do koszenia trawy mija się z celem. Ważne jest aby kółka w kosiarce były solidne i łożyskowane, w miarę duże a obudowa aluminiowa bo nie rdzewieje. Dobrze, jeżeli regulacja wysokości cięcia jest centralna a nie każde z kół osobno, bo to lubi się przestawiać a dźwignie przeszkadzają przy koszeniu koło krzewów i murków. Trwalszy, cichszy i oszczędniejszy jest oczywiście silnik 4 suwowy.


Z całym szacunkiem - chętnie kupię tanią kosiarkę z aluminiową obudową :mrgreen: . Poza tym jak kosiarka kosztowała 2,5 tys. to tym bardziej naprawa najczęściej jest opłacalna bo naprawa silnika nie kosztuje 2 tys. (są oczywiście wyjątki). Krótko mówiąc mam wrażenie, że gość, z którym rozmawiałeś w przypadku awarii wymienia cały silnik - wtedy faktycznie wychodzi drogo... Przepłacanie oczywiście jest bez sensu - po prostu trzeba dobrać sprzęt do oczekiwań, zastosowań i zasobności portfela.
_________________
Sprzedaję i serwisuję sprzęt Solo.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 19 Czerwiec 2014, 12:09   

bierz, będziesz kolejnym zadowolonym klientem.

Nie zapomnij napisać kilka słów o kosiarce jak już nią pokosisz trochę
 
Yazz 

Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 15
Wysłany: 19 Czerwiec 2014, 12:15   

No ja też myślałem na początku wo-gole o hondzie używanej typu hrd 536 ale z kim bym nie rozmawiał to odradzał więc dlatego chce coś nowego w kasie ok 1300 -1500 zł a trafiło się to al-ko co prawda muszę dołożyć ok 100-200 zł do mojego budżetu. Kosiarka stoi w sklepie od tamtego roku bo gość ja oddał po wykoszeniu niby 20 metrów trawnika i kupił traktorek. Wygląda jak nowa. Co prawda paliwo w niej było cały rok sprzedawca w tym roku obniżył znacznie cenę na ok 1700 zł może by za 1600 poszła. Sam nie wiem jaką podjąć decyzję na internecie znalazłem że słaba jest przekładnia w tych alko. Jutro bym chciał coś kupić
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 19 Czerwiec 2014, 12:26   

wolałbym victusa ze względu na tańsze części
 
Yazz 

Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 15
Wysłany: 19 Czerwiec 2014, 17:50   

ok to jutro jadę kupić tego Vitusa mam nadzieje że nie będę żałował
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum