Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Traktorek McCulloch - przeróbka
Autor Wiadomość
venue 

Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 2
Wysłany: 1 Czerwiec 2015, 19:45   Traktorek McCulloch - przeróbka

Witam. Mam mały problem z eksploatacją mojego traktorka McCulloch a także koncepcję jak go rozwiązać, aczkolwiek wcześniej wolałbym zapytać fachowców czy pomysł jest dobry czy nie:)

A więc posiadam dokładnie taki traktorek:
http://kosiarkaspalinowa....-4109734398.jpg

Generalnie, wszystko działa bez zarzutu, ale jest jedna dość męcząca i denerwująca sprawa odnośnie koszenia. Posiadam dość dużą działkę do koszenia, a niestety jak wiadomo w tym okresie trawa rośnie bardzo szybko, a czas niestety też ograniczony...

Do sedna - traktorek ten posiada tylny wyrzut trawy, który jest poprowadzony przez tunel zaczynający się od nożów tnących a kończący z tyłu traktorka, poprowadzony nad tylną osią, pod siedzeniem. Problem polega na tym że niestety gdy trawa troche więcej podrośnie (nie mam na myśli trawy nie koszonej miesiąc oczywiście) tunel podczas koszenia niestety się zapycha i wiąże się to z tym, że trzeba co chwilę (dosłownie) schodzić i "ręcznie" wyrzucać z niego trawę, aby znów go udrożnić (oczywiście nie ręką). Jadąc nawet bardzo wolno, tunel potrafi się zapchać bardzo szybko, co niestety uniemożliwia dalsze koszenie, nie mówiąc już o obciążeniu dla silnika.

Mam taki pomysł, czy poprostu nie wyciąć otworu, z jednej lub obu stron w obudowie nożów tnących (nie wiem jak się to dokładnie nazywa) aby poprostu trawa wylatywała na boki a nie poprzez tunel - dokładnie tak jak mają takie rozwiązanie inne traktorki dostępne na rynku. Jak myśliscie, czy taka modyfukacja ma sens i rozwiąże problem? Dodam jeszcze że traktorek posiada dwie pary nożów tnących. Sprawdzi się takie rozwiązanie? Bo nie ukrywam że już mi nerwy puszczają czasami podczas koszenia, jak co chwilę się ten tunel zapycha....fakt faktem, teraz trochę żałuję że wcześniej nie pomyślałem o tym i o traktorku z fabrycznym wyrzutem bocznym, no ale może da się to jakoś przerobić. Będę wdzięczny na wszelkie sugestie !
 
Mirek71 

Imię: Mirek
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 26
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Czerwiec 2015, 09:17   

Moim zdaniem pomysl nietrafiony poniewaz naped nozy jest tak rozwiazany ze oba noze obracaja sie do srodka aby moc wyrzucic trawe przez srodkowy tunel. Tlumaczac prosciej to jak staniesz z tylu traktorka to prawy noz obraca sie w lewo a lewy noz w prawo i wyrzut trawy na zewnatrz decka (kosiska) bedzie bardzo utrudniony. Mozesz sprobowac podniesc obroty traktorka na 3100-3200 bo fabryczne beda pewnie w granicach 2700-2800 ale to zlec raczej serwisowi bo nie wiem jaki masz silnik
Załaczam przykladowy deck z mojego Snappera.

PICT2798.JPG
Plik ściągnięto 998 raz(y) 418,35 KB

 
jbkr 

Imię: jbkr
Wiek: 46
Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 1
Skąd: Chojnów
Wysłany: 2 Czerwiec 2015, 16:04   

Nie niszcz dobrego kosiska! Nawet jakbyś wyciął otwór z tyłu trawa bryzgałaby pod koła i most tylny. Po każdym koszeniu albo dokładne mycie, albo wszystko pogniłoby po dwóch latach. Maiłem taki pomysł z murrayem sentinel, stare podgnite kosisko tak "przerobiłem", żeby park kosić 4-5 razy w roku (wysoka trawa). Oprócz tych problemów o których pisałem po niespełna roku kosiko wygięło się jakoś dziwnie w literę V i już nigdy nie dało się tego naprostować, szurało po drodze i nierówno kosiło. Kup lepiej używane kosisko z bocznym wyrzutem. Na aukcjach znajdziesz na pewno kilka propozycji w okolicach 500-600 zł + nowy pasek, bo do bocznego wyrzutu będzie krótszy zapewne. Kosisko pasuje od husqvarna, partner, jonsered, rally itp. Obecne będziesz zakładał przy regularnym koszeniu, a na wysoką trawę z bocznym wyrzutem.
 
Tornado 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 292
Wysłany: 19 Grudzień 2015, 21:07   

venue mam dwie podpowiedzi dla Ciebie, ale najpierw napisz, czy rozwiązałeś ten problem..
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum