Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Stuki W B&S 5KM
Autor Wiadomość
lukasss3 

Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 18
Skąd: z kątowni
Wysłany: 29 Wrzesień 2008, 15:28   Stuki W B&S 5KM

Niepokoją mnie dźwieki wydobywajace się z silnika przy pewnych obrotach , przy wyzszych od nich juz tych stuków niesłychać i co dziwne przy nizszych obrotach też nie tak iwęc wrzuce tutaj pare filmików i prosze mniej więcej o dziagnoze :D co dolega mojemu silnikowi :

1. czego przyczyną moga być te stuki
2. czy są to luzy może w układzie korbowym na wale ? ( stąd wydostają się najbardziej słyszalne stuki )
3. czy mozna to dokrecić
4. czym grozi dalsze uzytkowanie tej kosiarki czy moze coś rozerwać ? czy raczej niejest to takie straszne . :)

Silniik kosiarki to B&S Quantum 5KM ( 3.8 KW ) 198ccm kosiarka ma 6 lat w przysłym roku bedize leciał jej już 7-siudmy rok Ale kosiarka jest bardzo zadbana moze na tych filmikach ponizej nie prezentuje sie najlepiej bo niemyłem jej ani nieczysciłem bo niedługo zamierzam wyciągnąć silnik i na nowo pomalować wózek i zakonserwować go .

A co do silnika to również go nigdy nie katowałem żeby przymulać go na dużej trawie nic z tych rzeczy , olej wymieniany zawsze co sezonu filtr i swieca wymieniane regularnie , nigdy nie kosiłem na obrotach wyższych niz ustawiałem na filmikach ponizej czyli nawet to niejest połowa na manetce ponieważ nigdy nie dopuszczam zeby trawa rosłą az do kolan kosze zawsze co tydzień tak więc silnik jest naprawde zadbany .


Pamietam ze gdy zalałem świeżego oleju na początek sezonu to stuków wogle prawie nie słyszałem , stan oleju w tym momencie to MAX |..+....|MIN tutaj gdzie PLUSIK

Na ponizszych filmikach regulowałem powoli obroty w góre i w dół aby było mozna usłyszeć róznicę w pracy , przy pewnych obrotach poprostu silnik stuka


http://pl.youtube.com/watch?v=31dhjoj3HA8 - chwilowy problem z uruchominiem to lekko rozładowany akumulator , nie lubi on zimna :)

http://pl.youtube.com/watch?v=J7rwDGq6Qv8 - tutaj dosyć wyraźnie to słychać


A tutaj dodaje jeszcze jak kosiarka chodzi na jałowych obrotach :

http://pl.youtube.com/watch?v=Z7YGXD_ONbQ
_________________
B&S Quantum 5KM 3.8 KW :)
Ostatnio zmieniony przez lukasss3 29 Wrzesień 2008, 15:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 29 Wrzesień 2008, 21:02   

Witam, mam wrażenie ,że przedobrzyłeś. Koszenie trawy należy zawsze wykonywać na wysokich obrotach.W Twoim przypadku, maszyna posiada obroty wolne i szybkie(żółw i zając) Na zającu tzn. około 3000-3100 obr./min.Jeżeli chodzi o stuki,należy sprawdzić luz zaworowy, luz na panewce korbowodu i sworzniu tłoka.
_________________
Henry58
 
lukasss3 

Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 18
Skąd: z kątowni
Wysłany: 30 Wrzesień 2008, 15:24   

Czyli co nie wolno kosić na wysokich obrotach ? przecież kosiarka na wyzszych obrotach się szybciej zuzywa a ja kosze na trochc ewyzszych niz te na filmiku ( jałowych ) i tak kosze zeby obroty wcale nie spadały trawe kosz eraz na tydizeń czyli wcale nie jest wielka nawet w czasie sezonu
_________________
B&S Quantum 5KM 3.8 KW :)
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 30 Wrzesień 2008, 18:19   

Witam ,należy kosić tylko na wysokich obrotach,dlaczego a dla tego , że silniki kosiarek chłodzone są powietrzem. Następna sprawa, w pozycji "zająca" jest największy moment obrotowy.
_________________
Henry58
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum